Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Rock bardan kültür merkezine

  Hürriyet Haber
  21 Ocak 1999 - 00:00Son Güncelleme : 21 Ocak 1999 - 00:01

  İstanbul’un en ünlü rock barlarından biri olan Kemancı bir katını kültür ve sanata ayırdı. Kemancı Kültür Merkezi, sergiden klasik müzik konserine kadar dolu bir program sunuyor.

  Kemancı Kültür Merkezi geçtiğimiz aylarda başlattığı kültür sanat etkinliklerini sürdürüyor. Merkez; tiyatro, sinema, konser gibi sanat etkinliklerini, bar ortamının yarattığı rahatlıkla farklı bir boyutta sanatseverlere sunmayı amaçlıyor.

  Genç fotoğrafçıların yapıtlarından oluşan Gençliğimizin En Güzel Günü konulu karma sergi 5 Şubat tarihine kadar görülebilecek. Sergide, yaşları 14 ile 20 arasında değişen 100 genç fotoğrafçının, Bernhard Faucob yönetiminde gerçekleştirdiği çalışmaları yeralıyor. Sergi, 2000 yılında Paris Maison Eudopeene de la Photographie'de tekrarlanacak. Bu uluslararası sergide, Türkiye'den fotoğrafçıların yanısıra dünyanın 15 ülkesinden gençlerin yapıtları da yeralacak.

  Kemancı Kültür Merkezi, 28 Ocak'ta bir galaya evsahipliği yapacak. Nail Kırmızıgül'ün Komik-i Şehir Nail Efendi adlı stand up gösterisi perşeme gecesi saat 21.00'de ilk kez seyirciyle buluşacak.

  Yeşua Aroyo yönetimindeki İstanbul Oda Korosu, 7 ve 28 Şubat tarihlerinde Kemancı Kültür Merkezi'nde müzikseverlerle birlikte olacak. Caz ve rock müziğin temellerini oluşturan Ortaçağ, Rönesans ve klasik dönem örneklerin yeraldığı Madrigalden Negro Sptituale İnsan Sesi başlıklı bu konserler saat 21.00'de başlayacak.

  Ali Fuat Yılmazoğlu ve grubunun flamenko gitar dinletisi ise 11 Şubat'ta izlenebilecek. Akademi İstanbul'da gitar hocası olarak görev yapan Yılmazoğlu ve grubu flamenko gitar repertuarının seçkin örneklerini seslendirecekler bu konserde.

  Bir dönem özel bir televizyon kanalında yayınlanan Aranan Adam şimdi tiyatroya uyarlandı. Müfit Can Saçıntı, iki yıl önce Kanal 6'da yayınlanan tek kişilik gösterisi ile bu kez Kemancı Kültür Merkezi'nde. ‘‘Mizahın sınırlarını araştırmayı ve daha önce yapılmamış şeyleri deneyerek kendi sınırlarımı aşmayı seviyorum’’ diyen Saçıntı'nın bu gösterisi cuma geceleri saat 21.00'den itibaren izlenebilecek.

  Kemancı Kültür Merkezi'nde pazartesi günleri Can Türeci'nin yazdığı ve sahneye uyarladığı Postmodern Zamanlar adlı oyunu sahneleniyor. Türeci'nin 'yaşam' üzerine çeşitlemelerini içeren bu oyun pazartesi saat 21.00'de perde açıyor.

  Kahramanlar ve Soytarılar Tiyatrosu'nun Biz Zavallı Erkekler adlı oyunu çarşamba ve cumartesi geceleri saat 21.00'den itibaren seyirciyle buluşuyor. Nejat İşler'in yazdığı ve Aşkın Şenol ile birlikte oynadığı oyun aynı evi paylaşan ve daha sonra aynı kadına aşık olan iki arkadaşın öyküsünü anlatıyor.

  Şehir Tiyatrosu sanatçılarından Metin Zakoğlu'nun Bir Delinin Hatıra Defteri adlı tek kişlik oyunu da salı geceleri saat 21.00'den itibaren perde açıyor.  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı