Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Robotlar insanlara saldırırsa

  hurriyet.com.tr
  23 Ekim 2008 - 09:42Son Güncelleme : 23 Ekim 2008 - 10:00

  Bu güne kadar insanları robotlardan korkutan birçok film yapıldı.Ama artık, bir gün robotlar insanlara saldıracak diye korkmayın, bir İngiliz şirketi önlemini çoktan aldı.

  Terminator serisini birçoğunuz hatırlayacaktır. Terminator isimli bu robotların en büyük özelliği, görünüşte insandan farklı olmaması. Günümüzde henüz Terminator aşamasına gelen bir robot bulunmuyor olsa da, ileride bu tür robotları aramızda görmeyi bekleyenler de yok değil.

  Bir İngiliz şirketi de robotların yakın gelecekte meydana getireceği potansiyel tehdit karşısında şimdiden bazı planlar yapmaya başladı bile. Ancak söz konusu şirket sadece robotları tespit edip onları izlemekle kalmayacak, aynı zamanda onları imha da edecek.

  Weapons Against Robots(WAR) Defence isimli şirket, robotların gün geçtikçe daha fazla geliştiğini ve donanımlı bir hale geldiğini fark ederek böyle bir çalışmaya girişmiş. Şirket, robotlara karşı silah sistemleri, robotların kontrolü ve izlenmesi ve robo-virüsleri olmak üzere ürünlerini üç ana başlıkta geliştirmeyi düşünüyor.

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: TV VE SİNEMA DÜNYASININ EN ÜNLÜ ROBOTLARI

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı