Teknoloji Haberleri

  Robot takımları ödül getirdi

  Hürriyet Haber
  22.03.2016 - 14:44 | Son Güncelleme:

  Bahçeşehir Okulları Fen ve Teknoloji Lisesi Integra 3646 takımı 12 – 13 Mart’ta New York’ta düzenlenen robotik turnuvası FIRST Robotics Competition’da Şampiyonluk Ödülü’nü kazandı.

  Bahçeşehir Okulları Fen ve Teknoloji Lisesi Robotik Takımı INTEGRA, STEM (Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik) çalışmalarındaki katkıları, turnuva sürecinde diğer takımlarla yaptığı başarılı işbirlikleri, FIRST değerleri ile diğer takımlara model olması, Türkiye'de FRC’ye liderlik etmesi, FLL turnuvalarının devlet okullarında yayılması ve Jr FLL organizasyonlarındaki başarıları nedeniyle New York City FIRST Robotics Şampiyonası'nda en prestijli ödül olan Chairman’s Award - Şampiyonluk Ödülü’nün sahibi oldu.

  Bahçeşehir Okulları Bahçeşehir Anadolu Lisesi takımı ADROIT ANDROIDS ise bu yıl ilk defa katıldığı Texas Alamo FIRST Robotics Şampiyonası'nda yeni ama güçlü olan ve öncü STEM çalışmaları yapan takımlara verilen Rookie All-Star ödülünü kazandı.

  Kazandıkları ödülle uluslararası alanda gurur yaşatan Bahçeşehir Okulları Fen ve Teknoloji Lisesi ve Bahçeşehir Okulları Bahçeşehir Anadolu Lisesi öğrencileri, 27 - 30 Nisan 2016’da St. Louis – ABD'de gerçekleştirilecek olan FIRST Dünya Robotik Şampiyonası'nda (FIRST World Robotics Competition Championship) ülkemizi temsil edecek.

  Etiketler: okul , robot
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı