GeriFutbol Robinho sesleri yükseliyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Robinho sesleri yükseliyor

Robinho sesleri yükseliyor
refid:15089067 ilişkili resim dosyası

Yeni sezon öncesi teknik direktör Bernd Schuster ile anlaşan, bir ay önce Roberto Hilbert'i kadrosuna katan ve 19 Haziran Cumartesi günü Ricardo Quaresma ile 3 yıllık mukavele imzalayan Beşiktaş, transfer çalışmalarını sürdürüyor.

Siyah Beyazlı yönetimin Schuster'in takımın teknik direktörü olmasının ardından adı Beşiktaş ile anılmaya başlanan Robinho için ciddi olarak temaslara başladığı öğrenildi. Bonservisi Manchester City'de olan Brezilyalı oyuncu 2008 yılında İngiliz kulübüne Real Madrid'den 34 Milyon Euro bedel ile transfer edilmişti. Geçtiğimiz sezonun ikinci yarısını da kiralık olarak Brezilya'nın Santos takımında geçirmişti. Dünya Kupası için Brezilya Milli Takımı kadrosunda yer alan 26 yaşındaki oyuncunun transferi için başkan Yıldırım Demirören'in bizzat çalışmalarda bulunduğu kaydedildi. Demirören'in menajerler aracılığı ile temasa geçtiği Manchester City Kulübü'nden haber beklediği ve ilk olarak bu futbolcuyu bir yıllığına kiralama yoluna gidileceği belirtildi.

Hatta Quaresma'nın imza töreninde Siyah -Beyazlı taraftarlar, "Şımart Bizi Başkan, Çıkart Bizi Baştan, Robinho" pankartı ile Brezilyalı oyuncuya olan isteklerini ortaya koymuşlardı.

Ancak Siyah Beyazlı yönetimin bu transferde iki büyük engele takılacağa benziyor. Öncelikle Brezilyalı oyuncunun yüksek maliyeti kiralanması halinde bile Siyah Beyazlı kulübü zorlayacak. Yılda yaklaşık 6.5 milyon Euro kazanan Robinho'nun geçtiğiz sezonun ikinci yarısını geçirdiği Santos'da yıllık ücretinin büyük bir kısmı Manchester City kulübü tarafından karşılanmıştı. Ancak İngiliz kulübünün Robinho'nun Beşiktaş'a transferi durumunda Siyah Beyazlı kulüpten 20 milyon Euro civarında bonsevis bedeli isteyeceği, kiralık olarak verilmesi durumunda da yıllık ücretin tamamını Siyah Beyazlı kulüpten talep edeceği kaydedildi.

Transferin maddi boyutunun yanında Robinho'nun Real Madrid'de forma giydiği dönemde Bernd Schuster ile arasının iyi olmaması ve Manchester City'e transfer olmasının ardından Alman teknik adam hakkında olumsuz açıklamalar yapması transferini güçleştiriyor. Başkan Yıldırım Demirören'in maddi konuları halletmesi durumunda bu transfer için Schuster'i de ikna etmesi gerekecek.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle