Roberto Testore: Palio bizi zengin edecek

Hürriyet Haber
27 Mart 1998 - 00:00Son Güncelleme : 27 Mart 1998 - 00:01

Tofaş'ın eylül ayından itibaren piyasaya süreceği Palio modelinin üretimini incelemek için Bursa'ya gelen Fiat Otomotiv Grubu Başkanı Roberto Testore, Palio için, ‘‘Bizi zengin edecek’’ dedi.

Fiat yöneticileri Bursa'ya çıkarma yaptı. Fiat'ın Otomotiv Grup Başkanı Roberto Testore 8 üst düzey yöneticisiyle birlikte Bursa'ya gelerek Tofaş fabrikasında inceleme yaptı. Hedeflerinin en iyi otomobili uygun fiyatla üretmek olduğunu söyledi. Eylül ayına kadar piyasaya sunulması beklenen Palio için, ‘‘Bizi zengin edecek’’ diyen Testore, Palio'dan ümitli olduğunu belirtti.

Önceki akşam özel uçağıyla Bursa'ya gelen Roberto Testore, Koç Holding Yürütme Kurulu Başkanı İnan Kıraç, Tofaş Genel Müdürü Jan Nahum'la Çelikpalas Oteli'nde yemek yedi. Neşeli olduğu gözlenen Testore, Fiat'ın bütün fabrikalarını ‘aile’ olarak değerlendirdi.

SATIŞI ARTIRIR

Tofaş'ın kendileri için stratejik bir öneme sahip olduğunu kaydeden Testore, gelişmeleri izlemek için kente geldiğini belirterek, ‘‘Palio üretimi devam eden Tipo ve Uno gibi modellere olumlu etki yapacak. Bu modeller satışı artıracak, bizi de zengin edecek’’ diye espri yaptı. Testore, teknoloji için hiçbir fedakârlıktan kaçınılmayacağını vurguladı. Tofaş'ta Palio ile ilgili brifing alan Testore, yakında Rusya'da faaliyete geçecek fabrika hakkında görüştü. Testore'ye Rusya'daki fabrikaya atanan Tofaş Otomobil Fabrikası eski Genel Müdür Yardımcısı Franco Grimme de eşlik etti.

ORTADİREK OTOMOBİLİ

Öte yandan bu ay sonunda emekli olması beklenen Koç Holding İcra Kurulu Başkanı İnan Kıraç da, gelecek yıl 400 milyon dolarlık ihracatın hedeflendiğini kaydetti. Kıraç, Tofaş'ın yeni modellerle yeni bir dönemi başlatacağını söyledi.

Koç Holding Tofaş Grubu Başkanı Gökçe Bayındır ise Palio'nun ortadireğe hitap edeceğini belirterek şöyle dedi:

‘‘Palio da yine Şahin gibi en çok satılan bir aile otomobili. Herkese uygun birinci otomobil Palio olacak. Ayağı yere basan normal bütçeli orta halli bir aile için fiyatı normal olacak.’’

Marea'dan ucuz, Tipo'ya yakın fiyatla satılması düşünülen Palio'nın bazı parçaları Tofaş tarafından üretilerek, dünyadaki Fiat fabrikalarına ihraç edilecek.


Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı