« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Roberto Carlos'u 2 saatte getirirdim

"İsteseydik Roberto Carlos’u iki saatte Türkiye’ye getirirdik. Ama yönetim ve teknik direktörümüz ile hep birlikte konuşup, Ricardinho’nun Beşiktaş’a daha yararlı olacağına karar verdik."

İsmail ER
SON GÜNCELLEME
İZMİR dönüşü Adnan Menderes Havalimanı’nda koyu bir Beşiktaş muhabbetine daldık. Uçağın kalkmasına yaklaşık bir saatlik zaman vardı. Sevgili Başkan Yıldırım Demirören’i aramıza aldık ve adeta soru yağmuruna tuttuk.
Denizli maçı yorumları ile başlayan sohbet, sonra tek ağıza dönüştü. Ve Başkan konuştu, biz HÜRRİYET ekibi olarak dinledik.

Başkan mutluydu, iddialıydı ve moralman çakı gibiydi. Konya maçından sonra yurtdışına gideceğini ve zayıflama kürlerine başlayacağını söyledi. Sonra ağzından manşetlik bir haber döküldü Başkan’ın...

İsteseydik Roberto Carlos’u iki saatte Türkiye’ye getirirdik. Ama yönetim ve Tigana ile hep birlikte konuşup, Ricardinho’nun Beşiktaş’a daha yararlı olacağına karar verdik. Samimi söylüyorum ve tekrarlıyorum, iki saat içinde Roberto Carlos’u Beşiktaş’a getirirdik...

Tigana’ya inanıyorum

İşte Başkan’ın bir saatlik konuşmasından ilginç başlıklar...

Jean Tigana durup dururken Gaziantepspor’dan Gökhan Güleç’i alalım dedi. Ve aldık. Bu tercih bana Fransız hocaya inancımı sağladı.

Tüm transferleri teknik direktörümüz Tigana’nın isteği doğrultusunda gerçekleştirdik. Şöhretli Ricardinho da bunlardan biri. Kariyeri müthiş bir futbolcu.

İsmini gündeme getirdiğimiz büyük bir futbolcu oldu mu, hemen bir karalama kampanyası başlıyor. Kimse alabileceğimize inanmıyor. Ricardinho gibi dünya çapında bir futbolcuya Beşiktaş forması giydireceğiz. Acaba o gün neler söyleyecekler, merakla bekliyorum.

Aldığımız her futbolcu hemen değer kazanıyor. Delgado için iki İtalyan kulübü teklif önerdi. İyi para kazanabilirdik. Ama Delgado, Beşiktaş için gerekli. Satmadık.

Kimsenin nazını çekmeyiz

Ze Roberto’yu çok istedik.
Üstelik her konuda anlaştık. Son anda eşi işimizi zorlaştırdı. Gelmek istemedi. Biz de silip attık. Naz çekemeyiz.

Kimse ile kavga etmek istemiyoruz. Türkiye’nin en eski kulüplerinden biri olmamız bazılarını rahatsız edebilir. Ama bizleri de rahatsız etmelerine izin vermeyiz.

Her hafta hakemleri gündeme taşımak ve eleştirmek yanlış bir yaklaşım. Onlar Türk futbolunun bir parçası. Hem de çok önemli... Saygı göstermeliyiz. Ve sevmeliyiz.

Tepeden tırnağa yenilenen bir Beşiktaş yarattık. Bu herkesin kolayca başarabileceği bir iş değil. Yürek ister. Biz yönetim olarak bu cesareti gösterdik. Lütfen eleştiriler de insaflı ve gerçekçi olsun.

Bir şey söyleyeyim mi, bir-iki sene içinde bu genç kadronun neler yapabileceğini düşünüyorum. Şimdi düşüncelerimi söyleyip bir polemik ortamı yaratmak istemem. Ama neler yapabileceğinin ışıklarını görüyorum. Sadece ben değil, başka biri de görüyor.

Başka heveslerimiz var

Kim mi? Bunu bana bırakın. Bu kadroyu sadece Süper Lig için kurmadık. Başka heves ve planlarımız var. Bu planın gerçekleşmesi için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayacağım. Bunu herkes böyle bilsin.

Ağustos sıcağı her ekibi etkiledi. Anormal bir şey. Bu havalarda alınacak her sonuç, normal karşılanmalı. Ağustos sıcağının hangi takımı hangi hafta çarpacağını kimse tahmin edemez.

İlk hafta Manisaspor yenilgisine hiç üzülmedim. Çünkü kurduğumuz kadronun neler yapabileceğini çok iyi biliyorum. Ve diyorum ki, bu kadro İnönü’de gişe rekorları kıracak. Bir-iki hafta içinde her maçı kapalı gişe oynayacağız.

Uçağa binmek için güvenlik kontrolüne doğru yürümeye başladık. Ve son bir soru yönelttik Başkana...

Yazılıp-çizildiği gibi zaman zaman Tigana ile sürtüşmeler oluyor mu?

Net bir yanıt geldi Başkan’dan...

Tigana ile aynı dili ve düşünceleri paylaşıyoruz. Üstelik sürtüşme ne demek. Son söz her zaman Beşiktaş yönetiminindir. Bu kadar basit.

Bunları da Beğenebilirsiniz