« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Roberto Carlos: Diego Alex'ten daha iyi

Sivasspor Teknik Direktörü Roberto Carlos, “Alex top ayağındayken iyiydi. Ama takım ona çalışıyordu. Ancak Diego Ribas böyle değil. Diego daha hareketli ve hızlı” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Sivasspor Teknik Direktörü Roberto Carlos, futbolculuk yıllarında Fenerbahçe’de birlikte oynadığı Alex de Souza ile sarı lacivertli takımın yeni transferi Diego Ribas’ı karşılaştırdı. Bugün Gazetesi’ne röportaj veren Brezilyalı teknik adam, her iki oyuncunun da çok yetenekli olduğunu belirterek, şu değerlendirmeyi yaptı:

“Aslında karşılaştırılmaları doğru değil. Stilleri farklı. Alex, oyunuyla aklıyla çok çabuk dönüşebilen, duran topları mükemmel kullanan bir oyuncudur. Alex varken takım ona göre oynuyordu. Top ayağındayken iyiydi. Ama takım ona çalışıyordu. Oyun planının temelindeydi. Takım Alex için oynuyordu. Ancak Diego Ribas böyle değil. Diego daha hareketli, duran toplarda var, kornerlerde var. Bana göre Diego, Alex’e göre biraz daha hızlı, biraz daha pozisyonların içerisinde olan bir oyuncu.”

TELLES MİLLİ TAKIMDA OYNAYAMAZ


Galatasaray’daki vatandaşları Felipe Melo ve Telles’in milli takıma çağrılıp çağrılmayacağıyla ilgili olarak, “Melo zaten milli takım oyuncusu. Dünya Kupası gördü. Bana göre yeniden milli takıma gitme şansı elde edecektir. Telles’in işi ise biraz zor. O bölge için Filip Luiz, Marcelo var. Ancak Telles de çağrılma potansiyeli olan futbolcular arasında yer alıyor” dedi.CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler