« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Robert Kubica'nın hedefi F1'e dönmek

Robert Kubica, hala F1'e dönmeyi amaçladığını, ancakbunu başarabilecek fiziksel kapasiteye gelip gelemeyeceğini anlamak için zamana ihtiyacı olduğunu açıkladı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

turkiyef1.com'un haberine göre, "The pole" lakaplı Polonyalı pilot, bu hafta sonu bir Subaru WRC aracı ile İtalya'da bir ralli'ye katılarak, rehabilitasyon programında önemli bir adım atıyor.

Fiziksel olarak henüz bir F1 aracını kullanmaya hazır olmadığını belirten Kubica, gelecekte durumun olumlu yönde gelişmesini beklediğini ifade etti.

"Bu rehabilitasyon ürecimin daha aktif bir parçası. Umudum, daha önce olduğum yere, F1'e geri dönmek. Bu gerçekten çok güzel bir hedef. Ancak çok zor geçen 20-21 aydan sonra burada olmak da beni çok duygulandırıyor."

"20 yıldır yarışan birisi olarak vücudum bu işe şartlanmış durumda. Ancak yalnızca sürerke hissedebildiğim bazı şeyler var. Bekleyip göreceğiz. Formula 1'e dönüş için kendime sınırlar ve kesin hedefler koymuyorum. Şu an burada bulunmaktan mutluyum. Size gelecekte ne olacağını söyleyemem çünkü bunu ben de bilmiyorum."

"Gelecek yıl tam kapasitede ve hazır olmak için elimden geleni yapacağım. Farklı pistlerde çeşitli performans arabalarıyla testler yapıyorum. Ama F1'e dönüp dönemeyeceğime karar vermek için henüz erken. Gelecek yıl sanırım bir fikrim olr. Belki 2014'te dönebilirim. Ama gerçekten bunu şu anda düşünmüyorum."


Bunları da Beğenebilirsiniz