« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Rizespor'un Tüzüğü değişiyor

1953 yılından günümüze Rize tarihinin oluşmasında yeri büyük olan Rizespor Klübü 23.01.2011 Pazar günü Genel kurulu toplayarak Tüzük değişikliğine gidecek.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Daha önce kulübün Avukatı Remzi Kazmaz tarafından hazırlanan Dernek Tüzüğü günün koşullarına göre birtakım değişiklikler yapılması konusunda karar aldı.

Bu konuyla ilgili Rizespor  A.Ş’nin Avukatı  Remzi Kazmaz ve yönetici Süleyman Basa görevlendirildi. Yapılan Tüzük Değişikliği çalışmalarında sona gelindi. Pazar günü saat 10.00’da İsmail Kahraman Kültür Merkezinde yapılacak Tüzük Değişikliği için Rizespor A.Ş.’nin Avukatı ve yöneticisi Remzi Kazmaz’la görüştük. 

Kazmaz’’ Önceki Tüzükte o dönem klübümüzün içinde bulunduğu koşullara göre hareket ederek bir hazırlık yapmıştık. Özellikle üyeliğin başlaması üyeliğin son bulması konusunda katı ve kuralcı davrandık. O dönem Başkan Ekrem Cengiz’in de talebi doğrultusunda yapılan değişiklikle ilgili üyeliğe giriş bazı kurallara bağlanmıştı. Üye olmak isteyen kişiler en az 2 Yönetim Kurulu üyesinin önerisi ve Yönetim Kurulu’nun kararıyla oluyordu.Bu klüp ile taraftarın arasındaki kurulacak bağlantının zorlaştırılması oluyordu.

Nitekim bugünkü yönetimin FIFA kriterlerine uygun ,kurumsal olma yolunda yürüttüğümüz faaliyetler doğrultusunda artık taraftarlarımız derneğe üye olması için hiçbir Yönetim Kurulunun değerlendirmesine tabi olmayacak, 18 yaşını bitiren herkes eğer kanuni haklardan yasaklanmamışsa klübümüze müracaat ettiği anda üyelik için bu başvurusu kabul edilecektir.

Ayrıca Dernek üyelik koşulları 5253 sayılı 23.11.2004 tarihli Dernekler Yasası ile uyumlu hale getirilerek üyelik koşulları bu açıdan da kolaylaştırılmıştır’’ dedi.

Yönetici Süleyman Basa ‘’Dernekler Kanununda yapılan değişiklikler doğrultusunda ilgili maddeler yeniden düzenlendi. Ayrıca fiilen çalışmayan Sicil Kurulu kaldırdık, 5253 sayılı yeni Dernekler Yasasına uyumlu hale getirerek daha demokratik bir tüzük kazandırdık. Bütün Rizespor taraftarlarımızı Pazar günü saat 10:00’da İsmail Kahraman Kültür Merkezi’ne bekliyoruz’’ dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz