« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Rizesporlu futbolcuların yangın paniği

Çaykur Rizespor'un çoğunluğu yabancı oyunculardan oluşan futbolcularının oturduğu apartmanın bodrum katında çıkan yangın paniğe neden oldu.

A.A.
SON GÜNCELLEME
İslampaşa Mahallesi'nde bulunan 7 katlı binanın bodrum katında, elektrik kontağı sonucu tahta kasaların tutuşması nedeniyle dün gece yangın çıktı.

Vatandaşların haber vermesiyle olay yerine gelen itfaiye ekipleri, yaklaşık 1 saat süren çalışma sonucu kontrol altına aldığı yangını büyümeden söndürdü.

Yangın sonucu oluşan yoğun duman nedeniyle Çaykur Rizespor'un çoğunluğu yabancı oyunculardan oluşan futbolcuları evlerini tahliye ettiler.

Kulüp idari menajeri İsmail Coşkun, can kaybı veya yaralananın olmadığı yangının ardından, apartmanda bulunan Leandro, Ribeiro, İgor Gal, Gonzalez, Victoria, Anderson, Emrah Eren ve Ergün Teber'in tahliye edildiğini ve geceyi Mehmet Cengiz Tesisleri'nde geçirdiklerini söyledi.

Coşkun, evli olan futbolcuların eşlerinin de geceyi bazı futbolcuların evinde geçirdiğini kaydederek, şunları söyledi:
"Aynı binada oturan yardımcı hocalarımızdan Hamza Hamzaoğlu, Fuat Buruk ve İsa Turan da binadan ayrılarak tesislerde kaldı. Yangın 01.30'da kontrol altına alındı. Her hangi bir futbolcumuz yangın nedeni ile zarar görmedi. Evlerinde de maddi zarar oluşmadı. Rize Belediyesi itfaiye ekiplerinin zamanında müdahalesi ile olayda her hangi bir üzüntü yaşanmadı."

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler