« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Rizespor kazanarak başlamak istiyor

PTT 1. Lig'in ilk haftasında pazar günü sahasında Gaziantep Büyükşehir Belediyespor'u ağırlayacak olan Çaykur Rizespor'da kulüp futbol şube sorumlusu Mustafa Baltacı, maçı kazanarak lige moralli başlamak istediklerini söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Baltacı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, lige her şeyi ile hazır olduklarını, sezon öncesi yaptıkları çalışamlarla eksikleri tespit ederek giderdiklerini belirtti.

Sezona zorlu Gaziantep Büyükşehir Belediyespor maçı ile başlayacaklarını ifade eden Baltacı, “Geçen sezon ligin son haftasında oynadığımız Akhisar Belediyespor maçında aldığımız ceza nedeniyle Gaziantep Büyükşehir Belediyespor maçını bayanlar ve 12 yaş altı çocuklar izleyebilecek. Maçın saat 20.00'da oynanacak olması bayanlarımız ve çocuklarımız için zor olabilir. Ancak onlardan bu fedakarlığa katlanmalarını istiyoruz. Annelerimiz, teyzelerimiz ve ablalarımız çocuklarını alarak maça gelsinler ve takımlarına destek olsunlar. Bu takıma sahip çıksınlar” dedi.

Gaziantep Büyükşehir Belediyespor'un zorlu bir ekip olduğunu kaydeden Baltacı, “Rakibimiz istikrarlı bir kadroya sahip. Son yıllarda sürekli aynı oyuncu topluluğu ile maçlara çıkıyor. Birbirlerini çok iyi tanıyan, tamamlayan oyunculardan kurulu. Biz de geçen yıldan koruduğumuz kadronun üzerine önemli takviyeler yaptık. Kendi sahamızda oynayacağız. Bunu avantaja çevirmek istiyoruz. Gaziantep Büyükşehir Belediyespor maçını kazanarak lige moralli başlamak istiyoruz” diye konuştu.

Her yıl sezona iyi başlamalarına rağmen sezon sonunu iyi getiremediklerini söyleyen Baltacı, “Son iki yıldır Süper Lig'in kapısından dönüyoruz. Takım olarak, tesis olarak her şeyimizle Süper Lig'i hak ediyoruz. İnşallah bu sezon Süper Lig'e yükseleceğiz. Bunun için birlik ve bütünlüğe ihtiyacımız var. Dayanışma içerisinde olursak hak ettiğimiz başarıya ulaşacağımıza inanıyorum” şeklinde konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz