« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Rizespor evine döndü

TFF 1'inci Lig ekibi Çaykur Rizespor, Erzurum ve Bolu kamplarının ardından döndüğü Rize'de yeni sezon hazırlıklarını sürdürüyor.

Muhammet KAÇAR/RİZE,(DHA)
SON GÜNCELLEME

Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Engin Korukır, kampları ve takımının son durumunu değerlendirdi. Erzurum ve Bolu kamplarının planlanan şekilde çok iyi geçtiğini belirten Korukır, "Bolu kampında oynadığımız hazırlık maçlarının sonuçları benim için ölçü değil. Şu bir gerçek ki; hem çok iyi oynayıp kaybettiğin, hem de tesadüfen kazandığın maçtan da ders çıkartacaksın. Benim hazırlık maçlarında en memnun olduğum 3-1 kaybettiğimiz Bucaspor maçı oldu. Hazırlık maçlarındaki sonuçlar ve ortaya konulan performans beni yanıltmaz. Oynadığımız maçlardan ve genel durumundan memnunum" dedi.

"TAKIM OYUNCUSU TRANSFER EDİYORUM"

Eksikleri olduğunu da ifade eden Korukor, "Rizespor'un geçen sezonki kadrosundan 13 kişi gitti. Bunlar önemlidir, önemsizdir. Ama gidenlerin 8'i bu takımda banko oynuyordu. Aldığımız oyuncu sayısı da belli. Ben takım oyuncusu transfer ediyorum. İş olsun diye transfer yapmıyorum. Belki 'transferde geç kalıyoruz' diye eleştiri olabilir ama 1'inci ligde bir takımla sözleşme imzalayan futbolcular bugün sözleşmelerini feshettiriyorlar. Transferde acele edip yanlış iş yapmak istemiyorum. Lige kadar daha vaktimiz var. Bu süre çok uzun değil. Elbette daha önceden bu transferleri yapmamız lazımdı. Çok istediğim bir oyuncuda bile birçok pürüz çıkıyor. Bizde tedbirlerimizi ona göre alıyoruz. Birkaç gün içinde transferlerimizi bitireceğiz" diye konuştu. Korukır, aradığı futbolcu profilinin Bosnalı Said Husejinovic modeli olduğunu sözlerine ekledi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler