« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Rize'nin özlemi bitecek

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Cem Pamiroğlu, teknik direktörlüğünü üstlendiği yeşil mavili takımı 11 yıl aradan sonra yeniden 1. Lig'e taşıyacağını söyledi...

Başarılı olurum

F.Bahçe'nin unutulmaz solbeki ‘‘Sem Sultan’’ lakaplı Cem Pamiroğlu, teknik direktörlüğünü üstlendiği Rizespor'un 11 yıllık 1. Lig hasretinin önümüzdeki sezon son bulacağını söyledi. İddiası ve hedefi olmayan bir takımın başarılı olamayacağını vurgulayan Pamiroğlu, ‘‘Başarılı olacağıma inandığım için Rizespor'un başına geçtim’’ dedi.

Yaptıklarım ortada

‘‘Hem hedeflerim var, hem de çok iddialıyım’’ diyen Cem Pamiroğlu şöyle devam etti: ‘‘Futbolu bıraktıktan sonra İngiltere 1 yıl dil öğrenimi gördüm ve teknik bilgiler aldım. Daha sonra Orduspor ve geçen sezon da Ağrıspor'u çalıştırdım. Çalıştırdığım takımlarda elde ettiğim başarılar ortada. Hedefim dört büyük kulüpten birini ve A Milli Takımı çalıştırmak. Şu an için kendimi buna hazır hissediyorum.’’

Murat'ı alacağız

Kadrolarında 1. Lig tecrübesi olan birçok futbolcunun bulunduğunu, bunlara Karabüksporlu Erdoğan'ı da eklediklerini belirten Pamiroğlu, ‘‘Kaleci sorunumuza F.Bahçeli Murat Şahin ile son vermeyi planlıyoruz. Murat için Rıdvan Dilmen ile görüştüm. Kamptan dönünce büyük bir ihtimalle Murat Rizespor formasını giyecek’’ dedi.

Başaracağız

Yardımcıları Mehmet Hacıoğlu (Bulgar Mehmet) ve Osman Sarımehmet ile birlikte Rizespor'u 1. Lig'e çıkaracaklarını ileri süren Pamiroğlu, ‘‘Rize'de futbol sevgisi bambaşka. Herkes şampiyonluğa ve 1. Lig'e susamış. Bu özleme son verececeğiz ve 1988-89 sezonunda 2. Lig'e düşen Rizespor'u yeniden layık olduğu yere, 1. Lig'e taşıyacağız’’ diye konuştu.
Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler