Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Rize'de yol kenarında yaralı bulunan çocuk için soruşturma

  A.A
  10 Ağustos 2006 - 15:56Son Güncelleme : 10 Ağustos 2006 - 15:56

  Rize Valiliği, geçen hafta yol kenarında yaralı halde bulunarak, hastanede tedavi altına alınan çocukla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında vatandaşlardan yardım istedi.

  Rize Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, 3 Ağustos tarihinde öğleden sonra polis haber merkezine Tophane Mahallesi Söğütlü Sokak'ta küçük bir çocuğun yaralı ve hareketsiz bir şekilde yerde yattığının bildirildiği, bunun üzerine polis ekiplerinin olay yerine gittiği belirtildi.

  Bir sürücü tarafından Rize 82. Yıl Devlet Hastanesine götürülen çocuğun Abdullah Dilemez olduğunun belirlendiğinin ifade edildiği açıklamada, şunlar kaydedildi:

  “Olay yerinde yapılan incelemede yerde kan birikintisinin olduğu, etrafında ise herhangi bir fren, tekerlek izinin ve herhangi bir araca ait cam veya boya parçasının bulunmadığı görüldü. Olayın meydana geldiği sokak ve çevresinde yapılan araştırmada görgü tanığı tespit edilemedi. Aynı sokakta ikamet eden çok sayıda kişi ve çocuk ile görüşülmüş, ancak Dilemez'in nasıl yaralandığına dair bilgi elde edilememiştir. Ayrıca ilimizde bulunan oto yıkama işi yapan yerler ile sanayi bölgesindeki tamirhaneler de kontrol edilmiş ancak bir neticeye ulaşılamamıştır.”

  Bir olayın aydınlatılmasında maddi delil ile ilgili bulgular ve görgü tanıklarının vereceği bilgilerin polisin çalışmasına ivme kazandıracağının vurgulandığını açıklamada, şunlar kaydedildi:

  “Tophane Mahallesi'nde meydana gelen üzücü olayın bir an önce aydınlatılması, fail ya da faillerinin bulunması için olayla ilgili bir şey gören ve bilgisi olan sorumluluk sahibi vatandaşlarımızın, 155 polis imdat telefon hattına veya “polis@rize.pol.tr” e-mail adresine bilgi vermeleri rica olunur.”

  Rize'nin Tophane Mahallesinde 3 Ağustosta bir sürücü, yol kenarında yaralı olarak bulduğu çocuğu Rize 82. Yıl Devlet Hastanesine götürmüş, burada yapılan araştırmada çocuğun 3 yaşındaki Abdullah Dilemez olduğu ve kafasının arkasından darbe aldığı anlaşılmıştı.

  Durumu ağır olan Dilemez, buradaki müdahalenin ardından Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanesine sevk edilerek burada tedavi altına alınmıştı.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı