« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Rize'de rafting şöleni

Rize'nin Ardeşen ilçesinde düzenlenen 6. Uluslararası Fırtına Rafting Şenliği başladı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Doğu Karadeniz Doğa Sporları Kulübü (DOKADAK) tarafından Fırtına Deresi'ndeki şenliğin açılış törenine, Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Ömer Kalkan, Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonu temsilcileri, görevliler, sporcular ve sporseverler katıldı.

DOKADAK Başkanı Dursun Demiroğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, ilk yıllarda az katılımla yapılan rafting şenliğinin her geçen yıl arttığını belirterek, bu yıl şenlik kapsamında yapılan Türkiye 21 Yaş Altı Rafting Şampiyonası'nın üç gün boyunca devam edeceğini söyledi.

Şenlikle raftingi insanlara tanıtmayı, Kaçkar Dağları ve çevresinin tanıtımına katkı sağlamayı amaçladıklarını ifade eden Demiroğlu, “Tatil ve eğlence denilince genellikle akla deniz, kum, güneş turizmi geliyor. Bu tür etkinliklerle raftinge katılımı artırmayı hedefliyoruz. Her geçen yıl da amacımıza biraz daha yaklaşıyoruz. Ücretsiz halk inişleri, etkinliğe katılımı daha da artırıyor” dedi.
Şenlik kapsamında Türkiye Rafting Şampiyonası sprint ve kafa kafaya yarışları yapıldı. Şampiyonaya erkeklerde 11, bayanlarda 3 ve miniklerde 4 takım katılıyor. Uluslararası Fırtına Rafting Şenliği, Pazar günü sona erecek.


Bunları da Beğenebilirsiniz