« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Rize'de Rafting heyecanı

Türkiye Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonu Rafting As Başkanı Fikret Yardımcı, Fırtına Vadisi'nde yapılacak Türkiye Rafting Şampiyonası'nın, bölgenin tanıtımına katkı sağlayacağını söyledi.

A.A
SON GÜNCELLEME
Yardımcı, gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye Rafting Şampiyonası'nın 27-29 Haziran tarihlerinde Ardeşen ilçesindeki Fırtına Vadisi'nde yapılacağını belirtti. Şampiyonanın daha sonraki yıllarda yapılacak organizasyonların altyapısını oluşturacağını ve bu nedenle de önemli olduğunu ifade eden Yardımcı, "Önümüzdeki yıllarda hedefimiz Avrupa Şampiyonasına ev sahipliği yapmak. Şampiyona, Avrupa Şampiyonasına ev sahipliği yapabilmemiz için Fırtına Vadisi'nin güzelliğini ve rafting yapmaya elverişli olduğunu ön plana çıkarmamız açısından büyük bir fırsat. Fırtına Vadisi'nde yapılacak şampiyona, bölgenin tanıtımına da katkı sağlayacaktır" dedi.

Yardımcı, Fırtına Vadisi'nin hem görselliği hem de rafting sporu yapmaya müsait parkurlarıyla Avrupa standartlarına uygun olduğunu anlatarak, şöyle devam etti:

"Bu özelliklerinden dolayı Türkiye'deki rafting sporunun amiral gemisi Rize'dir. Türkiye'nin hemen her bölgesinden takımlar ilimize gelerek mücadele verecek. Raftingde federasyon olma yolunda attığımız ilk adımda rafting sporunun ne kadar sevildiğini kanıtlamamız gerekiyor. Bunun için de şampiyonaya katılacak takım sayısından çok seyirci sayısına da ihtiyacımız var. Biz de en iyisini yapmak için gayret göstereceğiz. Bu konuda halkımızın bizi yalnız bırakmamasını istiyoruz."

Fikret Yardımcı, şampiyonada dereceye girecek takımların gelecek aylarda Yeni Zelanda'da düzenlenecek Dünya Kupası yarışlarına katılmaya hak kazanacağını kaydetti.

Bunları da Beğenebilirsiniz