Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Rize'de itfaiye tatbikatında cenazeyi unuttular

  Muhammet KAÇAR/ RİZE (DHA)
  26.09.2013 - 01:15 | Son Güncelleme:

  Rize’de İtfaiye Teşkilatının Kuruluşu’nun 299’uncu yıldönümünde düzenlenen tatbikatta ilginç anlar yaşandı. Otomobilde sıkışan sürücü rolündeki itfaiye erini kurtararak hastaneye gönderen sağlık ekipleri, aracın altından çıkardıkları ve ceset torbasına koydukları cansız mankeni alanda bırakınca bir Rizeli'nin, "Cenazeyi unuttular" diye bağırması gülüşmelere neden oldu.

  Cumhuriyet Meydanı’ndaki tatbikatı Rize Vali Yardımcısı Şefik Aygöl, Belediye Başkanı Halil Bakırcı, İtfaiye Müdürü Uğur Minder ile öğrenciler ve vatandaşlar izledi. Tüp yangınlarına müdahale ile başlayan tatbikat trafik kazasına müdahale ile devam etti.

  İTFAİLE TATBİKATINDAN İLGİNÇ KARELER

  İtfaiye ve sağlık ekipleri, otomobilde sıkışarak yaralanan sürücü rolündeki itfaiye eri ile otomobilin altında kalarak hayatını kaybeden kişiyi temsil eden bir plastik mankene müdahalede bulundu, ceset torbasına yerleştirip kenara koydu. Daha sonra kesilerek parçalanan otomobilden sıkışan sürücüyü temsil eden itfaiye erini çıkartan ekipler, sağlık görevlilerinin ilk müdahalesinin ardından ambulansla hastaneye gönderdi.

  Trafik kazasına müdahale tatbikatı da böylece sona erdi. Ancak torbaya konulan cesetin alanda bırakıldığını gören bir vatandaşın, "Cenazeyi unuttular" diye bağırması tatbikat alanında gülüşmelere yol açtı. Bunun üzerine iki itfaiye eri ceset torbasını alarak götürdü.

  EN ZOR GÖREVİ İTFAİYE MÜDÜRÜNÜN OĞLU ÜSTLENDİ

  Tatbikat, binanın 5’inci katında kalan temsili yaralının kurtarılması ile sürdü. 5’inci kat ile zemin arasına halatla kurulan teleferik sistem ile sedyeye konulan Rize Belediyesi İtfaiye Müdürü Uğur Minder’in 13 yaşındaki oğlu Muhammet Minder indirildi. Tatbikatı anons eden Uğur Minder, "Sedyede inen oğlum. O da benim gibi cesur" diye anons yaptı. Tatbikat araç ve ev yangınlarına müdahale gösterileri ile sona erdi.

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı