Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Rize'de dostluk rüzgarı

Spor Toto Süper Lig'in 5'inci haftasında Rize'de oynanacak Çaykur Rizespor-Bursaspor mücadelesi öncesinde iki takımın yöneticileri ve taraftarları bir araya geldi.

Emre KOŞAK/RİZE,(DHA)
SON GÜNCELLEME

Dostluk mesajlarının verildiği buluşmada, Rizespor başkanı Metin Kalkavan tribün liderlerine seslendi. Kalkavan, "Kavgayla bir yere varılmaz. Kavga etmek istiyorsanız kum torbası alın evde ona vurun" dedi.
Çaykur Rizespor taraftarı, Bursaspor taraftarlarını maç öncesinde ağırladı. Yeşil beyazlıları çiçeklerle karşılayan Çaykur Rizespor taraftarları, Bursaspor-Rizespor atkıları dağıttı. Taraftarlara gerçekleştirilen organizasyondan dolayı teşekkür eden ve sporun dostluk olduğunu vurgulayan Çaykur Rizespor Başkanı Metin Kalkavan yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Böyle bir karşılama ilk defa oluyor. İlk defa bir taraftar grubunu karşılıyoruz. Bunu bir milat olarak kabul edin. 5 yıldır başkanlık yapıyorum. Üzülüyoruz. Sonuç ne olursa olsun kardeşsiniz. Yenersiniz, yenilirsiniz o ayrı. Sonuç ne olursa olsun spor kardeşlik olduğu zaman güzel. Futbolun değerini arttırmak için bu önemli. Arkanızda bir dünya genç var. İçinizde sinirleri bozulan olacak, onları da engelleyeceksiniz. Sizler büyük bir şehrin takımısınız. Türkiye'ye örnek olmanız lazım. Spor şiddet ve küfür demek değildir. Spor güzel yapıldığı zaman çok keyifli. Bu dediğimi unutmayın. Sporda 3 sonuç da var. Kaybettiğin zaman karşıdakinin mutluluğuyla yaşayın. İyi oynayanın kazanması lazım. Her zaman kazanılmaz. Sizi burada ağırlıyorlar.

Husumetleri bitirmemiz lazım. Bursa büyük bir şehrimiz. Bizim değerli dostlarımız var. Rahmetli başkan İbrahim Yazıcı Rizeliydi. Onun anısına sahip çıkıp dostluğu pekiştirmek lazım. Geçmişte yaşananlar yaşandı bitti. Yeni sayfa açmak lazım. Bizim tribün liderleri arkadaşlara teşekkür ediyorum. Böyle bir şeyi organize ettikleri için. Esas olan ebedi dostluklar. Hak eden kazansın. Rizespor kazansın diye bir şeyimiz yok. İyi b.ir takımsınız. Yeni teknik direktörünüz var. Mutlaka toparlayacaksınız. 5'inci büyüksünüz. Biz lige renk katmaya çalışıyoruz. Ligde gerçekten çağ atladık, devrim yapıyoruz. Bu kadar Karadenizli insanın öfke kontrolü öğretmek kolay değil. Ama başarıyoruz. Teksas başta olmak üzere tüm gruplara hoş geldiniz. Kavgayla bir yere varılmaz. Kavganın kimseye faydası olmaz. Kavga etmek istiyorsanız kum torbası alın evde ona vurun. İnsana kötülük yapmak zulümdür. Dostluklarınızı yaşayın."

Bursaspor yönetim kurulu üyesi İlhan Satık ise şöyle konuştu:

"Rize'de gösterilen bu alaka bizi mutlu etti. Bu dostluğun, arkadaşlığın hep böyle sürmesini temenni ediyoruz. Güzel bir toplantı olmuş oldu. Bunu düzenleyen herkese teşekkür ediyorum. İki takıma da başarılar diliyorum. Hak edenin kazanacağını umuyorum."

RİZESPOR TRİBÜN LİDERİ ŞUAYİP BOZKURT: "ADIMLARI ATACAĞIZ"

Çaykur Rizespor tribün lideri Şuayip Bozkurt sevgi ve hoşgörü platformunu başlattıklarını söyleyerek, " Kardeşlerimizi bir hafta önce aradık. Futbolda, sevgi hoşgörü platformunu başlattığımızı söyledik. Sağ olsunlar bizi kırmadılar ve geldiler. Buradan tüm Türkiye'ye şu mesajı vermek istiyoruz, kavgadan gürültüden uzak spor amaçlı olması için biz elimizden gelen adımları atacağız" diye konuştu.
Bursaspor tribün lideri Selim Kurtulan ise şunları söyledi: "Bizleri çok iyi karşıladılar. Dostluklar böyle olur. Biz de her gelen takımı ayırmadan karşılıyoruz. Biz de onları en güzel şekilde ağırlayacağız. Dostluk kazansın."


Bunları da Beğenebilirsiniz