Futbol Rize ve Trabzon'da Fenerbahçe için güvenlik üst seviyede
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  42
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Rize ve Trabzon'da Fenerbahçe için güvenlik üst seviyede

Fenerbahçe kafilesinin 4 Nisan'da Çaykur Rizespor deplasmanı dönüşünde Trabzon'un Sürmene ilçesinde silahlı saldırıya uğramasını dikkate alan Emniyet güçleri özel tedbirler aldı. Sarı lacivertlilerin güvenliği için 2 bin 500 görevlendirilirken, polis Fenerbahçe yönetimine '21.45'teki maçtan sonra Trabzon'a dönmeyin, ertesi sabah dönün' dedi.

Bugün akşam saatlerinde Trabzon Havalimanı’na gelecek olan Fenerbahçe kafilesi, çevresi bariyerlerle kapatılacak olan Dış Hatlar Terminali’nden çıkış yapacak ve yolcularla temasları önlenecek.


YOL KENARLARINDA EKİPLER
Çevik kuvvetin önde ve arkada ikişer koruma aracıyla eşlik edeceği kafileye ayrıca sivil polis araçları da eskortluk yapacak. Konvoya hiçbir sivil aracın girişine izin verilmeyeceğini belirten yetkililer, yol kenarlarında da Cumhurbaşkanı ve Başbakan seyahatlerinde olduğu gibi belli noktalara aralıklarla polis ve jandarma yerleştirileceğini söyledi. Ayrıca yol üzerindeki bazı üst geçitler de kafile geçerken yaya trafiğine kapatılacak ve üzerinde güvenlik görevlisi bekleyecek. Fenerbahçe’nin konaklayacağı otelin çevresinde de gece boyunca güvenlik tedbirleri üst düzeyde tutulacak.


TAKVİYE EKİPLER GELECEK
Rize Yeni Şehir stadyumunda misafir seyirci tribünündeki bin 500 bilete ek olarak 500 bilet daha isteyen Fenerbahçe’ye güvenlik görevlilerinin oturduğu tribünün de açılacağı belirtildi. Yaklaşık 2 bin Fenerbahçe seyircisinin de takip edeceği karşılaşmada yaklaşık bin güvenlik görevlisi görev yapacak. Çevre illerden 250 çevik kuvvet personelinin de takviye olarak Rize’ye geleceği öğrenildi.

Rize ve Trabzonda Fenerbahçe için güvenlik üst seviyede

TRABZON'DA FENERBAHÇE'YE SİLAHLI SALDIRI

F.BAHÇE'YE YAPILAN SALDIRIDAN KARELER

MAHMUT USLU: BUNDAN SONRA BİZDE EFENDİLİK BİTTİ

DÖNÜŞ ERTESİ GÜNE KALABİLİR
Bu arada Fenerbahçe’nin maçın ardından Rize’de konaklayabileceği, pazartesi günü sabah saatlerinde yine güvenlik tedbirleri altında Trabzon Havalimanı’na gelip İstanbul’a uçacağı belirtildi. Fenerbahçe kafilesinin dönüş tarihinin bugün belirleneceği vurgulandı.

GEÇEN SEZON NE OLMUŞTU?
Geçtiğimiz sezon oynanan Çaykur Rizespor - Fenerbahçe karşılaşması sonrasında İstanbul'a hava yoluyla dönmek için Trabzon'a gitmekte olan Fenerbahçe kafilesine Sürmene ilçesi yakınlarında silahlı saldırı olmuştu. Saldırıda otobüsün şoförü yaralanmış şans eseri futbolcular ya da yöneticiler yara almadan kurtulmuştu. Saldırı sonrasında yapılan tüm araştırmalara karşın saldırının failleri yakalanamamıştı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle