Gündem Haberleri

  Rize işi restorasyon

  İHA
  21.07.2015 - 12:24 | Son Güncelleme:

  Rize'de evini restore eden 72 yaşındaki Ahmet Temizel, teras katının merdivenini yapmayı sona bırakınca ortaya ilginç görüntüler çıktı.

  İlçenin Yenicami Köyü’nde yaşayan 72 yaşındaki Ahmet Temizel, “Pembe Köşk” ismini verdiği ve yeni restore ettiği evinin üst katına kapı yaptı ancak merdivenini yapmadı. Geçmiş yıllarda Yenicami köyünde fırıncılık yapan ve 1974 yılında köyüne ev yaptıktan sonra Sakarya’nın Karasu ilçesine yerleşerek burada inşaat ustalığına başlayan Ahmet Temizel, 40 yıl sonra yeniden baba ocağına döndü. Yarım kalan evini restore yapmaya başlayan ve “Pembe Köşk” ismini verdiği evinin üst katına teras yapan Temizel, kapısını koyduğu terasının merdivenini ise yapmadı. Temizel ailesi şimdilik teras katına tahta merdivenle çıkıyor.

  Rize işi restorasyon

  Evininin restorasyonuna 3 ay önce başladığını dile getiren Temizel merdiveninde bir 3 ay süreceğini dile getirdi. Neden merdiven yapmadığını anlatan Temizel, kapının önüne merdivenden önce balkon yapacağını dile getirerek "Dışarıdan içeriye giren hemen evin içerisine girmesin, balkon engellesin onu diye. 3 aydan beri öyle ama bir 3 ay daha öyle kalır. İçeriye girmek istediğimizde tahta merdiveni kullanıyoruz, tehlikeli de olmuyor" dedi.

  Etiketler: Restorasyon , rize
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı