« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Rize hentbolda öncü il olacak"

Bayanlar Hentbol Süper Ligi'nde mücadele eden Ardeşen Gençlikspor Kulübü'nün asbaşkanı Dursun Yaşaroğlu, “İnanıyorum ki önümüzdeki yıllarda Rize, hentbolda öncü il olacak” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Yaşaroğlu, yaptığı açıklamada, 2008 yılında çıktıkları yolda, başarılarına başarı katarak bugün Süper Lig'de mücadele etme hakkını kazandıklarını belirterek, bu başarıda bölge kadınlarının çok büyük katkısı olduğunu söyledi.

Bölge kadınlarının genlerinde bulunan isteği ön planda tutmak adına hentbol sporunu başlattıklarını kaydeden Yaşaroğlu, “Bu noktada başarılı olduğumuz inancındayız. Kulüp olarak çok ciddi bir yönetime, teknik ekibe ve sporcu kadrosuna da sahibiz. Bu takımın düşme potansiyelinde olacağını düşünmüyorum. Biz sporcu kızlarımızı çay bahçelerinden topladık, Fırtına Deresi'nde yüzerken bulduk. Başarımızın altında yatan sebep bizim insanımızın cengaverliği ve çalışma arzusudur. İnanıyorum ki önümüzdeki yıllarda Rize, hentbolda öncü il olacak” diye konuştu.

Yaşaroğlu, Rize'de hentbolun gelişmesi için Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi bünyesinde beden eğitimi spor yüksek okulu kurulabileceğini kaydederek, “Rize'deki siyasilerimize sesleniyorum. Üniversitemiz bünyesinde mutlaka beden eğitimi spor yüksek okuluna ihtiyacımız var. Kurulduğu takdirde takımımıza büyük katkısı olacaktır” dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler