RİZE HABERLERİ

Rize’de "Yaşama Yol Ver Projesi" etkinliği

DHA
30.03.2016 - 17:00Son Güncelleme :
DHA

Muhammet KAÇAR/RİZE, (DHA) – RİZE İl Sağlık Müdürlüğü, ‘Yaşama Yol Ver’ projesinin tanıtımı için il merkezindeki 2 alışveriş merkezinde stant açtı.

İl merkezinde bulunan iki markette kurulan stantlarla ziyaretçilere 112 Acil Çağrı hattının gereksiz aranmaması, acil yardıma ihtiyacı olan hastalarla karşılaşıldığında yapılması gereken müdahaleler ve trafikte ambulanslara geçiş önceliği verilmesi amacıyla eğitici bilgiler aktarıldı. Etkinlik kapsamında vatandaşlara broşür, şapka ve araç kokusu gibi hediyeler dağıtıldı.

“SANİYELER BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR”

İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe, trafikteki vatandaşların ambulanslara yol vermesinin hayati önem taşıdığını hatırlatarak, “Özellikle küçük yaştaki çocuklarımızı ve gençlerimizi acil sağlık hizmetleri konularında bilinçlendirerek, saniyelerin bile büyük önem taşıdığı ve insanları hayata döndürmede bilinmesi gereken kuralları aşılamak istiyoruz. Bu amaçla Bakanlığımız tarafından hazırlanan boyama kitabı, araç koku giderici, şapka, afiş ve broşürleri dağıtarak acil sağlık hizmetlerinin ulaşılabilirliğinin ve kalitesinin artmasını sağlıyoruz” dedi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Rize haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Rize ilinden Rize’de "Yaşama Yol Ver Projesi" etkinliği hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2016 tarihinde saat 17 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Rize’de "Yaşama Yol Ver Projesi" etkinliği haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı