Rize Haberleri

RİZE HABERLERİ

  Rize 5 dildeki kitapçıklarla dünyaya tanıtılıyor

  DHA
  14 Mart 2017 - 15:50Son Güncelleme : 14 Mart 2017 - 15:51

  Rize 5 dildeki kitapçıklarla dünyaya tanıtılıyor

  Muhammet KAÇAR/RİZE, (DHA) – RİZE Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Türkçenin yanı sıra İngilizce, Almanca, Rusça ve Arapça dillerinde hazırladığı kitapçıklarla kentin doğal ve tarihi değerlerini ulusal ve uluslararası fuarlarda dünyaya tanıtıyor.

  Konuyla ilgili açıklama yapan Rize Kültür ve Turizm Müdürü İsmail Hocaoğlu, ilin doğası ve tarihi ile eşsiz bir yer olduğunu belirterek doğal ve kültürel açıdan zengin olan kentin özelliklerini içeren tanıtım kitapçıkları ile ulusal ve uluslararası fuarlara katıldıklarını söyledi. Hocaoğlu, “Türkçe başta olmak üzere İngilizce, Almanya, Rusça ve Arapça dillerinde hazırladığımız kitapları fuarlarında ziyaretçilerle buluşturuyoruz. Kitapçıkların yanında hem kent haritasını, hem de doğal ve kültürel alanları belirleyen doğa sporları haritası ile dört dilde hazırladığımız CD’leri fuarlarda dağıtıyoruz. Dubai’de düzenlenecek olan turizm fuarında ilimizin turizm değerlerini içeren kaynak eserlerimizi ziyaretçilerle buluşturmaya devam edeceğiz” dedi.

  Turizmde trendin doğa ve kültüre dayalı olarak değiştiğine dikkat çeken Hocaoğlu şunları söyledi:

  “ Bu alanda alt yapı çalışmalarında çok iyi bir noktaya geliyoruz. Hem konaklama, hem de ulaşım sektöründe çok ciddi ivmeler kazandık. Karadeniz Sahil Yolu tamamlandı, Samsun’dan Artvin’e yaylaları birbirine bağlayan Yeşil Yolda tamamlanmak üzere. Bu turistler için çok ciddi bir seçenek. Doğaya ve tarihi dayalı kültürel aktivite alt yapı ile çok daha geniş insan kitlelerine ulaşabilecek. Önümüzdeki yıllarda havaalanının da tamamlanması ile birlikte Rize ulaşımda tüm fırsatlara kavuşmuş olacak. Bu sayede ilimize gelen ziyaretçi sayısı da artacak. Rize doğası ve tarihi ile eşsiz bir yer. Birçok turistik aktiviteye ev sahipliği yapabiliyor. Güçlü bir alt yapı ile turizmde çok daha fazla pay alabileceğimiz bir noktaya geleceğiz. İlimizde 5 yıldızlı bir otel açıldı, bir otel daha açılacak. Havaalanı ile birlikte bu yatırımlar ivme kazanacaktır. Böylece ilimiz turizmden daha fazla pay alacak.”

   

  Etiketler:
  YASAL BİLGİLENDİRMEHurriyet.com.tr’nin Yerel Haberler bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde bu bölüme editoryal müdahalede bulunmamaktadır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.
  RizeBugün14 ºCHafif Yağmurlu
  • Perş13 ºC
  • Cuma13 ºC
  • Cmts15 ºC
  • Pazr19 ºC
  • Pzts13 ºC
  • Salı11 ºC

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı