« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Rıza'nın gözü derbilerde

"Tüm maçları kazanmalıyız ama yukarılara çıkmak için Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor maçlarını yüzde 100 kazanmalıyız’ Beşiktaş Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, hafta sonunda yapacakları Sakaryaspor maçının çok zor geçeceğini söyledi.

İSMAİL ER
SON GÜNCELLEME
Çalımbay, ligde 13 tane final maçları olduğunu belirterek, "Sakaryaspor maçının G.Saray maçından farkı yok. Bizim için ikisi de derbi. Bu maç zor olacak ama kazanmamız gereken bir maç. Sakaryaspor'un golcüsü Ali Cansun'a da dikkat edeceğiz" dedi. Zirvede bulunan 3 takımla maçlarının olmasının avantaj olduğunu söyleyen Rıza Çalımbay, "Tüm maçları kazanmalıyız ama yukarılara çıkmak için Fenerbahçe, G.Saray ve Trabzonspor maçlarını yüzde 100 kazanmalıyız" dedi.

Diyaloğum çok iyi

Futbolcularının kendilerine güvenlerini kazandıklarını kaydeden Çalımbay, onların antrenmanlardaki hırslarından çok memnun olduğunu söyledi. Futbolcuların oturduğu yerde daha önce kendisinin de oturduğunu vurgulayan genç hoca, şöyle devam etti: "Burada en önemli şey diyalog. Futbolcuyken Beşiktaş'ta çok şeyler yaşadım. Futbolcunun ne duymak istediğini çok iyi biliyorum. Kim hak ediyorsa gelir, formasını giyer. Oyuncularla diyaloğumuz çok iyi. Her şeyini verecek arkadaşlara, kafa olarak hazır olan arkadaşlara formayı vereceğiz."

Yabancı alınacak

Beşiktaş Teknik Direktörü, sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan Oscar Cordoba'nın takımda kalmasını istediğini dile getirerek, "Türkiye'yi çok iyi biliyor. Kalmasını isterim ama kararı o verecek" diye konuştu.

Gelecek sezon için Avrupa, Afrika ve Brezilya'da transfer çalışmaları yaptıklarını belirten Rıza Çalımbay, belirledikleri oyuncular olduğunu, son kararı kendisinin vereceğini söyledi. Çok iyi bir oyuncu almak istediğini vurgulayan Çalımbay, "Yüzde 100 çok iyi bir yabancı oyuncu alacağız. Tribünlerin istediği, bize maç kazandıracak biri olacak. Alacağım oyuncu elimdekinden çok iyi olmalı’ diye konuştu.

Yaz, yine Tayfur'un takımı kazandı

BEŞİKTAŞ
pazar günü Sakaryaspor ile yapacağı lig maçının hazırlıklarını tek antrenmanla sürdürdü. Futbolcular, yarım alandaki eltopu ve dar alanda tek pas çalışmasının ardından taktik ağırlıklı çift kale maç yaptı. 3 takım halinde yapılan çift kale maç sırasında bir ara antrenmanı izleyen basın mensuplarına dönen Sergen, bir gazeteciye "Her zaman ‘antrenmanda Tayfur'un takımı kazandı’ diye yazıyorsun. Yaz, yine Tayfur'un takımı kazandı" dedi.

Gümrükçüler’de Çimsar yine başkan

BEŞİKTAŞLI
Gümrükçüler Derneği Olağan Kongresi'nde Recep Çimsar yeniden başkan oldu. Onursal başkan Süleyman Seba, başkan Yıldırım Demirören, eski yönetici İhsan Kalkavan, Erol Kaynar ve Ömer Çimen'in çiçek gönderdiği kongrede yönetime Erkan Doğruer, Burak Akkök, Bayram Doğa, Osman Okakın, Selim Nasuhoğlu, Ahmet Kapıcıoğlu, Oğuz Güveli, Aziz Melemen, Özgür Doğan, Fahrettin Eralkan, Mustafa Güntekin, Nejet Şencan, Şükrü Gücüm seçildi. Erhan GÜVEN

Bunları da Beğenebilirsiniz