Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Rıza'nın arkasında durmaya çalışıyoruz

Beşiktaş Futbol Şube Sorumlusu, ‘Sadece hoca değil, birçok konunun arkasında durmaya çalışıyoruz. Önemli olan Beşiktaş’ın başarısıdır. Malmö’de kötü gidişe ‘Dur’ diyeceğimize inanıyorum’ dedi.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME
BEŞİKTAŞ Asbaşkanı ve Futbol Şube Sorumlusu Kıvanç Oktay, zor bir dönemden geçtiklerini belirterek, Malmö’de turu geçerek kötü gidişe ‘Dur’ diyeceklerini söyledi. Oktay, eleştirilen teknik direktör Rıza Çalımbay’a yönelik ‘Arkasında duruyor musunuz?’ sorusuna ise ‘Durmaya çalışıyoruz. Sadece hoca değil, birçok konunun arkasında durmaya çalışıyoruz. Önemli olan Beşiktaş’ın başarısıdır’ karşılığı verdi.

Moralimiz yüksek

Oktay,
‘Beşiktaş bu türlü sıkıntıları hep atlatmıştır. Biz de moralimizi bozmuyoruz. Beşiktaş büyük kulüptür. Malmö’de turu geçecek skoru elde edeceğimize ve kötü gidişe dur diyeceğimize inanıyorum. Beşiktaş taraftarı her zaman takımını sonuna dek desteklemiştir. Bize yine güvensinler ve desteklerini sürdürsünler’ diye konuştu.

Yönetim Kurulu Üyesi Sinan Vardar ise Malmö’de kötü sonuç alınması durumunda Çalımbay ile yolların ayrılıp ayrılmayacağı sorusuna, ’Biz hiçbir zaman kötü sonucu düşünmüyoruz. Hep iyi sonuçla döneceğimizi umut ediyoruz. Beşiktaş her zaman zor anlarda devrim yapmıştır. Bu maçtan da çok ümitliyim’ demekle yetindi.

Yanlış anlaşıldı

Vardar,
başkan Yıldırım Demirören’in ‘Del Bosque’yi göndermekle hata yapmıştık’ sözünün yanlış anlaşıldığını vurgulayarak, ‘Biz Rıza hocayla devam kararı almıştık ve devam ediyoruz. Başkanımız o lafı, ‘O zaman hata yapmıştık, şimdi yapmayalım’ anlamında söyledi’ ifadesi kullandı. Bu arada siyah beyazlı takım, Malmö maçının hazırlıklarını dün yaptığı çalışmayla sürdürürken, takımdan ayrı çalışan Koray’ın durumunun bugün yapılacak kontroller sonrası netlik kazanacağı açıklandı.

Malmö’de dört futbolcu yok

BEŞİKTAŞ’ta
Malmö kadrosunda 4 futbolcu yer almıyor. İstanbul’daki ilk maçı 1-0 kaybeden Beşiktaş’ın Malmö kafilesinde Pancu, Mustafa, Volkan ve Ramazan yok. Bu arada, başarısız sonuçların ardından takıma yeniden menajer olarak döneceği spekülasyonları yapılan Sinan Engin’in de kafileyle birlikte Malmö’ye gelmesi dikkat çekti.

Kartal’a para cezası

PROFESYONEL
Futbol Disiplin Kurulu, dün yaptığı toplantıda, 18 Eylül’de Fenerbahçe ile oynanan derbi maçta neden olunan saha olayları, kötü ve çirkin tezahürat ile talimatlara aykırı eylemler nedeniyle Beşiktaş’ı 25 bin YTL para cezası ile cezalandırdı. Kurul, Eskişehir ile İnegölspor’a 2 maç seyircisiz oynama ve 5’er bin YTL para cezası verirken, G.Saray’a da 5 bin YTL para cezası kesti.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler