« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Rıza’nın eseri

G.Saray’a galibiyet şansı tanımayan kaleci Hakan, Ankaraspor’da kısa bir süre görev yapan Rıza Çalımbay’ın isteği üzerine transfer edildi.

Özgür ŞAHİNER
SON GÜNCELLEME
YENİ sezonun açılış mücadelesinde Galatasaraylı Necati Ateş ile Hakan Şükür’ün penaltılarını çıkaran ve yaptığı kurtarışlarla maçın yıldızı seçilen Hakan Arıkan’ı Ankaraspor’a kazandıran ismin Rıza Çalımbay olduğu ortaya çıktı. Hakan, geçtiğimiz sezon Başkent ekibinde kısa bir süre teknik direktörlük yapan Çalımbay’ın isteği üzerine transfer edildi. Kocaelispor yönetimi, genç kaleciyi bırakmak istemiyordu, ancak Çalımbay çok ısrar edince, Ankaraspor yönetimi 450 bin YTL bastırıp bu transferi bitirdi.

Milli Takım’a hazırlanıyor

Ankaraspor Genel Menajeri Mehmet Şen, 24 yaşındaki kalecinin önünün açık olduğunu belirterek, "Çok yetenekli, azimli ve çalışkan. Kendisini Milli Takım’a hazırlıyoruz. Uzun yıllar Türkiye’nin kalesini koruyacak" diye konuştu.

Takım arkadaşlarının ’leopar’ yakıştırması yaptığı Hakan’a Galatasaray karşısında forma veren teknik direktörü Aykut Kocaman ise, "Görevini fazlasıyla yaptı. Bu maçla kalırsa, sadece hatırlanır. Ayağı yerden kesilmemeli. Aksi taktirde kafa üstü çakılır. Ben kendisindeki ışığı gördüm, güvendim ve kaleyi teslim ettim. Aptalca bir kahramanlık peşinde değildim" diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz