« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Rıza Kayaalp'in hedefi bronz madalya

2012 Londra Olimpiyat Oyunları'nda madalya umudumuz Rıza Kayaalp, yarı finalde 2008 olimpiyatları şampiyonu Kübalı güreşçi M. Lopez Nunez'e 2-0 kaybetti. Altın madalya umudunu kaybeden Rıza, bu akşam repesaj mücadelesini kazanıp bronz madalyaya ulaşmaya çalışacak.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Excel Arena'da yapılan karşılaşmada ilk periyotta 1.5 dakika boyunca puan  alan olmadı. Rıza Kayaalp, güreşe yerde başlarken, Kübalı rakibinin çırpmasına  engel olamadı ve ilk periyodu 2-0 yenik kapadı.

RIZA KAYAALP'İN UMUDU BRONZ MADALYA/ FOTO GALERİ

İkinci periyotta da ilk 1.5 dakika boyunca iki güreşçi de puan  alamayınca, bu kez Lopez Nunez yerde başladı. Ancak Rıza Kayaalp, son 30 saniyede  puan çıkaramadı ve 2. periyodu da 1-0 kaybedip, minderden 2-0 yenik ayrıldı. Bronz madalya mücadelesi bu akşam 19.45'te yapılacak.

ÇEYREK FİNALDE ABD'Lİ GÜREŞÇİYİ DEVİRMİŞTİ

2012 Londra Olimpiyat Oyunları'nda madalya umudumuz Rıza Kayaalp, çeyrek finalde Amerika Birleşik Devletleri'nder Dremiel Despon Byers 2-0 yenerek yarı finalde Kübalı güreşçi ile yarı final karşılaşmasına çıkma hakkı elde etmişti.

AVLUCA VE BİLİCİ VEDA ETTİ

Londra Olimpiyat Oyunları'nda grekoromen güreşte 60 kiloda Rahman Bilici ve 84 kiloda Nazmi Avluca elendi. Excel Arena'da yapılan karşılaşmalarda ilk turda Japon Ryutaro Matsumoto'ya yenilen Rahman Bilici, rakibinin yarı finalde mağlup olmasıyla repasaj hakkını kaybetti ve elendi.

Nazmi Avluca da ilk turda yenildiği Polonyalı Damian Janikowski'nin, Mısırlı Karam Mohamed Gaber Ebrahem'e mağlup olmasıyla madalya şansını yitirdi.


 


Bunları da Beğenebilirsiniz