« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Rıza içini döktü

‘Benim bir akrabam var, futbolun f’sini bilmez ama bana takım çıkarıyor. Biz öyle 1-2 mağlubiyetle görevi bırakacak değiliz. Ne alacağımız birkaç iyi sonuç bizi şampiyon yapar, ne de birkaç kötü sonuç hedeflerden uzaklaştırır. 8-10 puan öndeki Beşiktaş, şampiyonluğu verdi’.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
BEŞİKTAŞ’ta yaşanan puan kayıplarının ardından Rıza Çalımbay eleştirilerin hedefi olurken, genç çalıştırıcı kendini savundu; ‘Öyle 1-2 mağlubiyetle görevi bırakacak değilim.’ Perşembe günü UEFA Kupası’nda Malmö ile kritik maçlar oynayacağını kaydeden Çalımbay, ‘Malmö maçının telafisi yok. Bu yüzden de işimizin bilincindeyiz. Amacımız kendi evimizde önemli bir avantaj yakalamak. Mücadeleyi 2 maç üzerinden düşünüyoruz. Sonuç burada da belli olabilir, deplasmanda da. Tur atlayıp, gruplara kalmak istiyoruz’ dedi.

4 oyuncu yok

Malmö karşısında bazı oyuncularından yoksun olacaklarına da değinen teknik patron, şöyle konuştu: ‘Ailton yüzde 99 oynayamayacak. Adem Dursun’un da oynamama durumu var. Okan kart cezalısı. Gökhan ise, maske ile oynayabilir. Malmö çok iyi bir takım. Kurada torbamızdaki en iyi takımdı. Şampiyonlar Ligi elemelerinden geldiler. Biz onları eleyecek güçteyiz.’ Ç.Rize yenilgisinin oyuncularının F.Bahçe derbisini düşündüklerinden kaynaklandığını belirten Çalımbay, sözlerini şöyle sürdürdü:

Hatalardan ders alacağız

‘Basit hata problemimizi çözmemiz lazım. Futbolcularla sürekli toplantılar yapıyoruz. Artık tekrarlanmayacak. Bizim en önemli problemimiz bu, gidereceğiz. Bazı mağlubiyetlerden ders alınırsa 5-10 maç kazandırır. Çaykur Rizespor maçında çok hata yaptık. Artık sadece Malmö maçına bakıyoruz.’ Genç çalıştırıcı, ‘Malmö ve Fenerbahçe maçlarında üst üste alınacak kötü sonuçların Beşiktaş’ta kendi geleceğini nasıl etkileyeceği ve istifa edip etmeyeceği’ yönündeki bir soruya ise, şu yanıtı verdi:

İstifayı düşünmüyorum

‘Böyle önemli maçlar öncesi, bu şekilde soru beklemiyordum.
Kendime ve ekibime çok güveniyorum. Her zaman Ç.Rizespor maçındaki gibi şanssız olmayacağız. Futbolu herkes biliyor. Benim bir akrabam var, futbolun f’sini bilmez ama bana takım çıkarıyor. Biz öyle bir-iki mağlubiyetle görevi bırakacak değiliz. Ne alacağımız birkaç iyi sonuç bizi şampiyon yapar, ne de birkaç kötü sonuç hedeflerden uzaklaştırır. 8-10 puan öndeki Beşiktaş, F.Bahçe’ye şampiyonluğu verdi.’ BeşiktaşTeknik Direktörü, PFDk’nin D.Bakır maçında yaşanan olaylar nedeniyle verdiği 1 maçlık saha kapama cezasını ağır bulurken, ‘Kararın Tahkim’den dönmesini umuyorurum. Olmazsa F.Bahçe maçını Trabzon’da oynayabiliriz’dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz