« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Rıza Çalımbay ve Ali Kahramanlı fena kapıştı!

Mersin İdman Yurdu Başkanı Ali Kahramanlı, 15 Haziran'da kendileriyle sözleşme yenileyip pazar günü istifa eden teknik direktör Rıza Çalımbay'ı topa tuttu. Çalımbay'ın Kasımpaşa ile görüştüğünü söyleyen Kahramanlı, "Siz Kasımpaşa ile önce konuşup gelip, Servet Çetin ve Sinan Kaloğlu'nun sözleşmelerini bahane ederseniz burada bir art niyet vardır. Bizimle samimi olacaksınız" dedi. Rıza Çalımbay ise, "Sözlerini tutmadıkları için ayrıldım. Nankörlük yapıyorlar" karşılığını verdi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

15 Haziran'da Mersin İdman Yurdu ile sözleşme imzalayan Rıza Çalımbay'ın, iç transferde Servet Çetin ve Sinan Kaloğlu ile sözleşme yenilenmemesini gerekçe gösterip istifa etmesi kırmızı lacivertli camiayı karıştırdı.

Mersin İdmanyurdu Başkanı Ali Kahramanlı, istifasının gerçek sebebinin başka olduğunu öne sürerek, "Siz Kasımpaşa ile önce konuşup anlaşıp gelip bunu bahane olarak kullanırsanız burada bir art niyet vardır" dedi.

Anadolu Ajansı'na açıklama yapan Kahramanlı, Çalımbay'ın yeni sezonda da kalmak istediğini ve kendisiyle bu yüzden mukavele imzalandığını belirterek şöyle konuştu:

"Teklif kendisinden geldi. Geldi 'Başkanım Mersin İdmanyurdu'nun şu anki transfer yasağı olması nedeniyle benim bırakmam doğru olmaz. Benim kulübe vefa borcum var. Ben devam etmek istiyorum' dedi. 'Tamam hocam' dedik. Basının önünde imza töreni de yaptık. Kendisi aynı şekilde 'Mersin İdmanyurdu'nu bırakıp gitmem yakışmaz' demişti. Bu doğrultuda plan projelerimizi yaptık" diye konuştu.

Rıza Çalımbay ve Ali Kahramanlı fena kapıştı
SERVET 2,5 MİLYON LİRA, SİNAN 2 MİLYON LİRA İSTİYOR
Kahramanlı, dört gün önce ise Çalımbay'la yaptıkları görüşmede sözleşmeleri sona eren Servet Çetin ile Sinan Kaloğlu'nun durumunun gündeme geldiğini anlatarak, her iki futbolcuyla ilgili yaşanan bazı sıkıntılardan dolayı yeni sözleşme yapmak istemediklerini ilettiklerini aktardı. Görüşmede her iki futbolcunun talep ettiği ücretin de konuşulduğunu anlatan Kahramanlı, şöyle devam etti:

"Geçen seneki vermiş olduğumuz parayı verelim illa iyileştirme yapalım diyorsanız 250-300 koyalım arkadaşlarımızı çağıralım sözleşmeleri imzalayalım' dedim. 'Bu paraya gelmezler. 2,5 milyon lira Servet, 2 milyon lira da Sinan istiyor. Bu paraları verirseniz çağırın yoksa gelmezler' dedi. Bunun üzerine kimsenin vazgeçilmez olmadığını, bunun fırsatçılık olduğunu söyledim."

Rıza Çalımbay ve Ali Kahramanlı fena kapıştı
"DAHA ÖNCE BİZE 'SİNAN VE SERVET OLMASA DA OLUR' DEMİŞTİ"
Kahramanlı, Mersin İdmanyurdu'nun transfer yasağının kullanılmak istendiğini öne sürerek, bu durumun etik olmadığını belirtti. Çalımbay'ın Sinan ve Servet'in transferi olmayınca "Ben çalışmak istemiyorum" dediğini dile getiren Kahramanlı, şöyle konuştu:

"Siz bilirsiniz' dedim. Biz transferi sizle konuşurken, 'Başkanım problem değil, önemli değil. Sinan ve Servet olsa da olur, olmasa da' dediniz. Peki sonra ne değişti? Siz Kasımpaşa ile önce konuşup anlaşıp gelip bunu bahane olarak kullanırsanız burada bir art niyet vardır. Ben 9 yıldır bu kulübün başkanlığını yapıyorum bizimle samimi olacaksınız. Gerçekleri konuşacaksınız. Keşke bana 'Başkanım ben Kasımpaşa'yla anlaştım' deseydi. Servet ile Sinan'ı öne sürüp olursa olur, olmazsa olmaz bahanesiyle bırakıp gitmesi hiç yakışmadı ve hiç etik değil. Madem bu iki futbolcu kardeşimiz için istifa ettin, Servet ve Sinan'ı beraberinde Kasımpaşa'ya götürsün, o zaman onu takdir ederim."

ÇALIMBAY: NANKÖRLÜK YAPIYORLAR
Rıza Çalımbay ise Best FM'e yaptığı açıklamada Mersin İdman Yurdu Başkanı Ali Kahramanlı'nın sözlerine sert tepki gösterdi. Çalımbay, "Mevcut kadroyu koruyacaklarına dair söz verdiler. Sözlerini tutmadıkları için ayrıldım. Nankörlük yapıyorlar. Ben her takımla görüşebilirim. Kasımpaşa beni 3-4 kez istedi. Dün yine görüştüm ancak henüz anlaşmadım. Takım kaptanıma (Servet) ve Sinan'a hain damgası vuruldu. Böyle bir ortamda çalışamazdım" diye konuştu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.