« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Rıza Çalımbay: Mahmut Uslu'yu aradım ve...

"Fenerbahçe'den değil hakemlerden korkuyorum" sözleriyle sarı lacivertli kulüpten tepki gören Mersin İdmanyurdu Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, ortamı yumuşatan bir açıklama yaptı. Çalımbay, Fenerbahçe Genel Sekreteri Mahmut Uslu'yu arayıp, sözlerinin yanlış anlaşılmasından duyduğu üzüntüyü dile getirdiğini söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Mersin İdmanyurdu Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, hafta içinde bazı medya kuruluşlarına yaptığı açıklamada, büyük takımlara karşı oynadıkları maçlardaki hakem yönetimlerinden yakınmıştı.

Galatasaray maçındaki hakem yönetimine dikkat çeken Çalımbay, "Hakem unsuru çok önemli. Yine aynı şey olacak, Fenerbahçe baskı kuracak ve hakem etkilenecek. Bunun yanında futbolcuların baskısı olacak" demişti. Fenerbahçe Kulübü Çalımbay'ın bu sözlerine sert tepki gösterince ortam gerilmişti.

Ancak bu atmosfer Rıza Çalımbay'dan gelen sağduyulu adımla yumuşadı. Çalımbay, Fenerbahçe maçı öncesi Lig TV'ye yaptığı açıklamada, ortaya çıkan duruma çok üzüldüğünü, hatta Fenerbahçe Genel Sekreteri Mahmut Uslu'yu bizzat telefonla aradığını söyledi.

Söz konusu açıklamalardında sadece Fenerbahçe maçına özel bir durumdan bahsetmediğini dile getiren Çalımbay, "Bugün sabah çok üzüldüm o yazıları (Fenerbahçe'nin açıklaması) görünce" dedi.

Rıza Çalımbay: Mahmut Usluyu aradım ve... MAÇ BAŞLAMADAN KAVGA ÇIKTI

"BANA HAKEMLERİ SORDULAR"
Sabah Fenerbahçe Genel Sekreteri Mahmut Uslu'yu arayararak üzüntüsünü dile getirdiğini ve sözlerine açıklık getirdiğini belirten Çalımbay, "Fenerbahçe camiasına yönelik böyle bir şey konuşmak çok yanlış. Bana Galatasaray maçındaki hakemleri sordular ben de bütün hakemlerin büyüklerin maçlarında etkilendiğini, çünkü üzerlerinde baskı oluştuğunu, hakemlerin büyük takımlara hata yapmaya korktuğunu söyledim" dedi.

Hakemlerin arkasında durulursa onların da maçları rahat yöneteceğini dile getiren Rıza Çalımbay, "Galatasaray maçından örnekler verdim. Hakemler Galatasaray veya büyük takımlardan biri mağlupsa daha da çok etkileniyorlar" diye konuştu.

"KEŞKE KONUŞMASAYDIM"
4 büyüklerin taraftarlarının büyük bir güç olduğunu sözlerine ekleyen tecrübeli teknik adam, "Ben sadece Fenerbahçe maçıyla ilgili konuşmadım. Ayrıca benim bu sözlerim sadece bizimle ilgili değil tüm Anadolu takımlarıyla ilgili. Biz burada Fenerbahçe ile oynadığımız zaman kenardan sahaya sesimizi bile duyuramıyoruz, çünkü mükemmel bir ambians var" dedi.

Yazıları görünce çok üzüldüğünü, sanki Fenerbahçe'den değil hakemlerden çekiniyorlarmış gibi göründüklerini dile getiren Rıza Çalımbay, Keşke konuşmasaydım, bir daha da konuşmayacağım" ifadelerini kullandı.

Rıza Çalımbay, Mahmut Uslu'yu aramasıyla ilgili olarak da 'daha önce kimseyi bu şekilde aramadığını', bunu ilk kez yaptığını da sözlerine ekledi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz