Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Rıza Çalımbay hedefi açıkladı

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, “Bütün hedefimiz ligi geçen senekinin daha üstünde bitirmek” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Ligin ilk haftasında Gaziantepspor ile deplasmanda yapacağı maçın hazırlıklarına kulüp tesislerinde başlayan Sivasspor'da, teknik direktör Çalımbay, idman öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Hazırlık maçlarında alınan skorların önemli olmadığını vurgulayan Çalımbay, “Bizim için önemli olan arkadaşların yapacağı şeyler. Memnun olduğumuz şeyler de oldu, memnun olmadığımız şeyler de oldu” ifadelerini kullandı.

Oyuncularının hazır olup olmadıklarını görebilmek amacıyla hazırlık maçlarında hepsine şans vermeye çalıştığını aktaran Çalımbay, “Hazırlık dönemiydi, öyle geçti. Ama şimdi gerçeğe dönüyoruz. Telafisi olmayan maçlar oynayacağız. Gaziantepspor maçımız var. Bizim için de çok önemli bir maç. Mutlaka iyi de başlamamız gerekiyor” diye konuştu.

Hazırlık döneminde forvet sıkıntısı yaşadıklarını anlatan Çalımbay, hazırlık maçlarının çoğuna forvetsiz çıktıklarını belirterek, “Bütün maçlarda ya tek forvetimiz oldu ya da hiç olmadı” dedi.

Transferde geç kaldıklarını ifade eden Çalımbay, “Lig başlıyor, biz hala transferlerimizi bekliyoruz, gelecekler. Onun dışında bir sıkıntı olmadı. Onlar da olsaydı, onlarla beraber çalışsaydık çok daha iyi olacaktı” diye konuştu.

Ligde ilk 3 maçtan iyi sonuçlar almaları halinde takımın mutlaka oturacağını ve daha iyi konuma geleceklerini belirten Çalımbay, “Bütün hedefimiz ligi geçen senekinin daha üstünde bitirmek” ifadelerini kullandı.

Çalışmalara geç başlayan golcü oyuncular Roman Bednar ve Michael Eneramo'nun Gaziantepspor maçına hazır olup olmayacaklarının sorulması üzerine Çalımbay, “Zor durumdayız, mecbur oynatmak zorundayız. Yapacak bir şey yok” dedi.

Forvet transferinde çok geç kaldıklarını yineleyen Rıza Çalımbay, “Zaten forvetsiz oynamanın acısını hazırlık maçlarında yaşadık. En az birini oynatmamız lazım” diye konuştu.

Bu arada, Çalımbay yönetiminde gerçekleşen idmana, Sivasspor ile yeniden anlaşma sağlayan Nijeryalı forvet Michael Eneramo da katıldı. Eneramo, takımdan ayrı çalıştı.

Bunları da Beğenebilirsiniz