« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Rıza Çalımbay görevi bıraktı

Ankaraspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, kendisini yeterince görevine veremediğini gerekçe gösterip, istifa etti. Ankaraspor'a gelmekte acele ettiğini ifade eden Çalımbay, “Kafa olarak hazır değildim. Kadroyu da bir türlü biraraya getiremeyince olumsuz sonuçlar aldık” diye konuştu.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Ligin 13. haftasında Samet Aybaba'nın istifasından sonra takımın başına geçen Rıza Çalımbay, görevine kendini yeterince veremediği için istifa ettiğini belirterek, “Önce kendim karar verdim. Sonra da yönetimle paylaştım. Takıma daha fazla zarar vermeden istifa etmemin yararlı olacağına kanaat getirdim. Kulüple veya takımla ilgili hiçbir sorunum yok. Ama Beşiktaş'tan ayrıldıktan sonra işime bir türlü konsantre olamadım” dedi.

Ankaraspor'a gelmekte acele ettiğini ifade eden Çalımbay, “Kafa olarak hazır değildim. Kadroyu da bir türlü biraraya getiremeyince olumsuz sonuçlar aldık” diye konuştu.

Deneyimli teknik adam, bir soru üzerine, “Bu yıl kesinlikle takım çalıştırmayı düşünmüyorum. Beşiktaş'ta çok yıprandım. Burada bile istediğim gibi çalışamadıktan sonra, hiçbir yerde çalışamam” yanıtını verdi.

'BEŞİKTAŞLI YÖNETİCİLER İŞLERİNE BAKSIN'

Teknik direktör Çalımbay, Beşiktaşlı yöneticilerin kendisi hakkındaki demeçlerini, “Beşiktaşlı yöneticiler benimle uğraşacağına kendi işlerine baksınlar” şeklinde yorumladı.
Beşiktaş'ta yaşanan olumlu veya olumsuz her olayın sonunda kendi isminin gündeme geldiğini dile getiren Rıza Çalımbay, şu an için siyah-beyazlı kulüple hiçbir bağlantısının olmadığını ve basında çıkan demeçlere çok üzüldüğünü söyledi.
Ankaraspor Kulübü Asbaşkanı Ufuk Baloğlu ise Çalımbay'ı istifa kararından vazgeçirmek için çok uğraştıklarını vurgulayarak, “Onunla çalışmayı çok istiyorduk. Takım güzel bir hava yakalamıştı, ancak olmadı” ifadelerini kullandı.
Baloğlu, takımın başına yeni bir teknik adam getirilene kadar, mavi-beyazlı ekibi, altyapı sorumlusu Özgün Kaya'nın çalıştıracağını sözlerine ekledi.

JABA'YA PARA CEZASI GELİYOR

Bu arada Mavi-beyazlı yönetimin, cuma günü hiçbir mazeret bildirmeden antrenmana gelmeyen ve eski teknik direktör Rıza Çalımbay tarafından dün oynanan Denizlispor maçı kadrosundan çıkartılan Brezilyalı futbolcuya 10 bin dolar para cezası vereceği öğrenildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz