« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Rıza Çalımbay: 3-3'ü de konuşsunlar!

Kasımpaşa Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, eski takımı Beşiktaş ile oynayacakları maç için yapılan spekülasyonlara sert tepki gösterdi.

Mustafa AKIN / DHA
SON GÜNCELLEME

Teknik direktör olarak defalarca Beşiktaş'a rakip olduğunu hatırlatan Çalımbay, şunları söyledi:

"Beşiktaş ile ilk defa oynamıyorum. Bundan önce de karşılaşıyorduk. Bu konuşanlar, neden Beşiktaş ile 3-3 berabere kaldığımız zaman, o maçta yaşananları konuşmuyor. Beşiktaş maçı yaklaşınca herkes kendine göre bir şey çiziyor. Ben, Kasımpaşa’dayım ve çok büyük sorumluluğum var. Benim için Beşiktaş ile oynamak farklı ama hiçbir şey ifade etmez. Bizim maç kazanmamız gerekiyor. Onun için öyle şeyleri kimse aklının ucundan dahi geçirmesin. Çünkü ben futbola minnettarım. Futbola ters gelecek bir şeyi yapmam mümkün değil. Beşiktaşlı olmamızın, Beşiktaş’ta takım kaptanlığı yapmamızın bu maçla bir alakası yok. Bize Beşiktaş’ta böyle öğrettiler" diye konuştu.

"AYKUT KOCAMAN'A DA SÖYLEYECEKLER"
Bu tür söylentilerin Torku Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman'ı da zor durumda bıraktığını belirten Çalımbay, "Bizim bir sorumluluğumuz var. Bunu da en iyi şekilde yerine getireceğiz. Beşiktaş’ın benimle maçı var. İki hafta sonra da Aykut hocanın Fenerbahçe ile maçı var. Bu kez aynı şeyleri Aykut Kocaman için söyleyecekler. Orada oynadılar diye yanlış bir şey düşünmek, en büyük yanlış. Teknik direktörlerin her şeyden önce bir sorumluluğu ve kulübüne saygısı vardır. Böyle bir şey kimsenin aklının ucundan dahi geçmesin. Bizim çizdiğimiz yol bellidir. Öyle şeylerle veya başka düşüncelerle bizim işimiz olmaz diye konuştu.

"EREN DERDİYOK'A TEKLİF YOK"
Eren Derdiyok hakkında çıkan transfer söylentilerine de cevap veren Çalımbay, Eren ile ilgili bir transfer görüşmesi yok. Eren’in sözleşmesi devam ediyor. Eren'in sezonu en iyi şekilde bitirmesi gerekiyor çünkü hedefi, İsviçre ile Avrupa Şampiyonası’na gitmek. Kalan 8 maçı en iyi şekilde geçirmesi lazım. Bundan önce çok şanssızlıklar yaşadı. Sezon bitince transfer isteyen varsa gelip yönetimimizle görüşür. Yönetim de uygun görürse, o zaman Eren ile ilgili bir şeyler ortaya çıkar. Yazılanlar veya çizilenlerin kulübümüzle veya Eren ile alakası yok ifadelerini kullandı.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz