Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Rivaldo'yu dinlemedim

Brezilyalı star, F.Bahçe’yi büyük takım olduğu için tercih ettiğini ve Türkiye’de olmaktan dolayı büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Sambacı, Devler Ligi’nde de grubu lider tamamlayıp, yola devam edeceklerini iddia etti.

FENERBAHÇE’nin Brezilyalı yıldızı Roberto Carlos, Şampiyonlar Ligi’nde grubu lider tamamlayacaklarını, birçok teklife rağmen sarı lacivertli takımı tercih ettiği için doğru karar verdiğini söyledi. İstanbul’a gelen Yunanistan’ın Süper Sport kanalına röportaj veren Carlos, Fenerbahçe Kulübü’nün resmi internet sitesinde de yayınlanan bu söyleşisinde, sarı lacivertli ekibin Devler Ligi’nde ikinci tura lider olarak çıkıp yola devam edeceğini kaydetti.

Onların işi daha zor

Takımının Avrupa arenasındaki şansını değerlendiren sambacı, şunları kaydetti: "Şampiyonlar Ligi’nde çok iyi bir performans gösteriyoruz. Bu gruptan lider olarak çıkarız. Çünkü gruptaki hiçbir takım bizden bu performansı beklemiyordu. Şimdi onların işleri daha zor. Şampiyonlar Ligi’nde 108 maç oynadım. Biz ekip olarak iyi bir yoldayız diyebilirim."

İlgiden memnunum

Fenerbahçe’ye transfer olmadan önce Yunanistan’dan da teklif aldığını belirten Roberto Carlos, "Olympiakos’tan Rivaldo aracılığıyla teklif geldi, ama daha önceden Fenerbahçe’ye söz verdiğim için Türkiye’yi ve Fenerbahçe’yi tercih ettim" dedi. Türkiye’de bulunmaktan dolayı mutlu olduğunu ifade eden Brezilyalı star, "Büyük bir kulüpten, büyük bir kulübe transfer oldum. Türk halkı bana çok ilgi gösteriyor. Bu ilgiden çok memnunum. Futbolu burada bırakmak istiyorum" diye konuştu. Carlos, dışarıda Türkiye’ye göre topun oyunda kalma süresinin daha yüksek olduğunu savunarak, "Burada sert futbol oynanıyor" dedi. Brezilyalı oyuncu 34 yaşında olmasına rağmen hala vatandaşlarından bir şeyler öğrendiğini, çünkü Brezilyalıların topla arasının çok iyi olduğunu da sözlerine ekledi.

Bunları da Beğenebilirsiniz