« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Rivaldo'nun bırakmaya niyeti yok

Brezilya futbolunun önemli isimlerinden Rivaldo, ilginç bir karara imza atarak kariyerini Angola'da sürdürmeye karar verdi. 39 yaşındaki futbolcu, Kabuskorp takımıyla anlaşmaya vardı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Kariyerinde daha önce Barcelona, Milan, Deportivo La Coruna ve Olympiakos gibi takımların formasını giyen, son olarak da ülkesinde Sao Paulo takımında top koşturan Rivaldo, futbol hayatını Angola'da sürdürmeye karar verdi.

Kabuscorp takımıyla anlaşmaya varan 39 yaşındaki Brezilyalı futbolcu, futbol hayatını bundan böyle Angola'da sürdürecek.

Transferinin ardından konuşan Rivaldo, "Sao Paulo’daki kontratım sona ermişti. Fakat ben futbol oynamaya hâlâ devam edebileceğimi düşünüyorum. Farklı ülkelerden de teklif aldım ama Kabuscorp’taki proje ve dil avantajı Angola’yı tercih etmemi sağladı” ifadelerini kullandı.

Daha önce Özbekistan'da Bunyodkor formasını da terleten Rivaldo, bugüne dek 4 kıtada, 6 ülkede, 13 farklı takımda top koşturdu.

1997-2002 yılları arasında forma giydiği Barcelona'da Katalan kulübün en önemli oyuncularından biri olan Rivaldo, 2002 Dünya Kupası'ndaki performansıyla Brezilya'ya şampiyonluğu kazandıran isimlerden biri olmuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz