« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ritmik cimnastikçiler Bolu'da kampa girdi

Ritmik Cimnastik Türkiye Şampiyonası öncesinde 3 spor kulübünden 39 sporcu, Bolu'da kampa girdi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Karaçayır Mahallesi'ndeki Murat Canbaş Kamp Eğitim Merkezi'nde antrenmanlara başlayan Bolu, Turkuaz ve Klas Ritmik Cimnastik kulüplerine kayıtlı sporcular, 12 Ekim'de İstanbul veya Edirne'de yapılması planlanan şampiyonaya hazırlanıyor.

Bolu Ritmik Cimnastik Spor Kulübü Antrenörü Simen Türkdoğan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İstanbul'dan gelen Turkuaz ve Klas kulüplerine kayıtlı sporcularla çalıştıklarını belirterek, kampın 10 gün süreceğini bildirdi.
Kampın verimli geçtiğini anlatan Türkdoğan, “12 Ekim'deki şampiyonanın nerede yapılacağı henüz netleşmedi ama Edirne ya da İstanbul arasında yapılması konusunda çeşitli görüşler var” dedi.

“Avrupa'daki sporculara yaklaştık

Şampiyonaya Bolu'dan küçükler kategorisinde 2 sporcunun katılacağını ifade eden Türkdoğan, Bolu'nun cimnastikte Türkiye'nin en önemli illeri arasında yer aldığını, kentte büyük başarılara imza atan sporcuların bulunduğunu hatırlattı.

Türkdoğan, şöyle devam etti:
“Yurt dışından gelen sporcuların sayısı çok fazla. Bu, biraz da eğitim sistemiyle de alakalı. Türkiye'de çocuklar bütün gün okullarda olduklarından dolayı farklı aktivitelere fırsat bulmaları çok zor. Bolu olarak bu konuda biraz daha şanslıyız. Bolu'da ulaşım konusunda çok fazla sorun yok. Ankara, İstanbul ve İzmir gibi büyük şehirlerde yaşanan ulaşım sıkıntıları ortada.

Ritmik cimnastikte Avrupa'daki sporculara yaklaştık, ilerleme durumundayız. Daha çok yarışmaya katılmak ve tecrübe kazanmak, bizim için artı olacaktır.”

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler