« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Riskin bedeli

Gerets’i üstü kapalı eleştiren genç oyuncu, ‘Her maçta gol yiyoruz, doğru. Ama bu fazla risk aldığımız için oluyor’ dedi, Denizli maçında oynayacağını belirtti.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME
HAFTALARDIR sakatlıklarla boğuşan Galatasaray’da, bu halkaya eklenen son isim Kayseri Erciyes maçında Orhan Ak oldu. Adalesine aldığı darbe sonrası sakatlık yaşayan başarılı defans oyuncusu için iyi sayılabilecek haber kulüp doktoru Murat Çevik’ten geldi. Çevik, Orhan’ın hafta sonu oynanacak Denizlispor maçına yetişme ihtimalinin olduğunu, durumunun perşembe günü netlik kazanacağını belirtti. Ancak Orhan net konuştu: ‘Denizli maçında sahada olacağım. Geçen hafta sakat sakat oynadım. Gerekirse yine bu şekilde oynarım.’ Orhan, savunmayı eleştiren teknik direktörü Eric Gerets’e de üstü kapalı yanıt vererek, ‘Her maçta gol yiyoruz, doğru. Ama bu fazla risk aldığımız için oluyor’ dedi.

Çıkıp oynarım

Sakatlığının ciddi olmadığına değinen Orhan, ‘Önemli bir sorun olsa kendim farkederim. En geç yarın takımla çalışacağım. Ben Denizli maçında sahaya çıkıp oynarım. Kimse bunu sorun etmesin. Ne olursa olsun sahada olacağım’ diye konuştu.

Her maç gol yemelerinin kendilerine yöneltilen eleştirileri haklı çıkardığını ifade eden Orhan şöyle dedi: ‘Takım olarak bu sene hücum futbolu oynuyoruz. Bundan dolayı fazla risk alıyoruz ve hata yapıyoruz. Geçen sene 4 kişi çakılı olarak oynuyorduk. Şimdi ise Cihan ve ben de atağa katılınca, defansta Song ve Tomas yalnız kalıyor. Bunun bedeli olarak da kalemizde gol görüyoruz. Kişisel hatalar yapıyoruz. İşimiz kolay değil.’ Öte yandan sakatlığı geçen Hasan Şaş’ın Denizli maçında oynayacak olması Gerets’i memnut etti.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler