« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ringin devleri Bursa'da kapıştı

Türkiye'nin en güçlü adamları Bursa Atatürk Spor Salonu'nda Turkish Cover Wrestling Şampiyonluğu için kıran kırana mücadele etti.

İSMAİL YALVI
SON GÜNCELLEME

Turkish Cover Wrestling (TPW) Ankara ve Kayseri'nden sonra Bursa'da da yapıldı. Oldukça renkli geçen organizasyonda dünyaca ünlü 'Strong Man' lakabıyla tanınan Ersin Kuruel ve Dansın Sultanları'nın başdansçısı ve 'Camoka' lakabıyla bilinen Hasan Yalnızoğlu ile karşılaştı. Yalnızoğlu, dünyanın en güçlü adamı ünvanıyla yer alan rakibi Kuruel'i yenerek altın kemerini korudu.

Atatürk Spor Salonu'nda Amerikan güreşinin Türk versiyonu olarak nitelendirilen bu şov seyircinin ilgisini çekti. Ses ve ışık eşliğinde görkemli bir şekilde ringe çıkan güreşçiler birbirlerine meydan okudu. Turkish Cover Wrestling'nin (TPW) ilk müsabakasında 'Samuray' lakabıyla milli tekvandocu Ferit Can ile 'Barbar' lakabıyla tanınan vücut geliştirme milli sporculardan Alpay Selvi ile Turkish Power kemeri almak için kıyasıya mücadele etti. Gecenin ikinci rövanş maçında kırkpınar milli güreşçisi ve dünyaca ünlü 'Strong Man' lakabıyla tanınan Ersin Kuruel, 'Dansın Sultanları'nın başdansçısı ve 'Camoka' lakabıyla bilinen Hasan Yalnızoğlu ile karşılaştı. Yalnızoğlu, dünyanın en güçlü adamı ünvanıyla yer alan rakibi Kuruel'i yenerek ringde altın kemerini korudu. Oldukça renkli geçen organizasyonun en can alıcı geçen maçı 'Soldier' lakabıyla bilinen 21 yaşındaki en genç güreşçi Çağan Arslan ile Amerikalı güreşçi Joe Legend arasındaki gösteri oldu. Joe Legend, kışkırtıcı ve asabi davranışları salondaki seyircilerin tepkisine neden oldu. Gecenin ilerleyen dakikalarında ise 'Demirci' lakabıyla tanılan Kubilay Koçgün, 'Anadolu Kaplanı' Behlül Taş ve kardeşi 'Batdal' Nuri Taş ile Bursalı sporcular 'The Turkish Rock' lakaplı Mutlu Akın ve 'Big Boy' Memduh Kızılkul da biribirinden ilginç çekişmeli gösteriler sundu


Bunları da Beğenebilirsiniz