« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ringde yayın kavgası

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

<ı>Mike Tyson ile Lennox Lewis’in kapışmasına TV şirketi engeli

Mike Tyson'ın Showtime kablolu yayın kanalı, dünya ağır siklet boks şampiyonu Lennox Lewis'in Home Box Office ile anlaşmalı olması iki boksörün muhtemel karşılaşmasını tehlikeye soktu.

Rakip kuruluşlar İngiltere şampiyonu Julius Francis'i nakavtla yenen ABD'li müslüman boksör Mike Tyson'ın Dünya Ağır Siklet Boks Şampiyonu İngiliz Lennox Lewis ile dövüşmesi tehlikede. Tyson'un anlaşmalı olduğu Showtime ile Lewis'in sözleşmesi olan Home Box Office (HBO) rakip kablolu yayın kanalları iki boksörün ringde karşı karşıya gelmesi olasılığını ateşe atıyor.

Avrupa turuna devam Showtime Başkan Yardımcısı ve Tyson'ın maçlarının organizasyonuyla ilgilenen Jay Larkin, ünlü boksörün Avrupa'da bir kaç maç daha yapacağını belirtirken, bunların Shannon Briggs, Lou Savarese, Zeljko Mavrovic veya Dünya Boks Organizasyonu şampiyonu Vitaly Klitschko ile olabileceğini söyledi. Larkin, Tyson-Lewis kapışmasının ise çok zor olduğunu belirtti.

Lewis'in ihtiyacı var Lewis'in Nisan ayında Michael Grant ile karşılaşacağına dikkat çeken Larkin, ‘‘Bu maçın sonucu henüz belli değil. Ayrıca HBO boksörünün rakip Showtime sporcuları ile dövüşmesine asla izin vermez. Lewis, Showtime'da dövüşürse bunu severek kabul ederiz. Geçmişe bakarsanız bu kapı asla açık olmadı ve olmayacak. Tyson'ın Lewis'e ihtiyacı yok ama Lewis'in var’’ dedi.

yıkan yumruklar

1. yere indiriş: Sağ aparkat

2. yere indiriş: Sağ ve sol yumruk

3. yere indiriş: Vücuda sol kroşe

4. yere indiriş: Vücuda sağ yumruk ve başa aparkat

5. ve son indiriş: Vücuda sağ yumruk

Tyson’ın nakavt stili

ABD'li müslüman boksör nakavt ettiği İngiliz Julius Francis'i 4 dakika 3 saniyede sağ ve sol yumruk, kroşe ve aparkatlar dizisi ile 5 kez yere indirdi.

ÊMike Tyson, İngiliz Julius Francis'i Manchester'daki MEN Arena'da kombine 7 yumrukla 5 kez yere sererek nakavt etti. 4 dakika 3 saniye süren mücadelede Tyson, rakibinden doğru düzgün yumruk yemeden sağ ve sol kroşe, yumruk ve aparkatlar dizisi ile Francis'i 4 kez ringe sererken, son darbe sağ yumrukla geldi.

Tecavüzden yargılanıp hüküm giyen, adam dövmekten yargılanan Tyson, ringde Evander Holyfield'ın kulağını ısırması, Orlin Norris'e gong sonrası attığı yumrukla hep olay olmuştu. Ancak son yaptığı Francis maçı dünya ağır siklet eski şampiyonunun ringe yeniden muhteşem dönüşünün gerçeğini gözler önüne serdi.

Tyson, Francis'e attığı yumruklar sonrası, ‘‘Onun ayağa kalkacağını ummamıştım, ama direndi. Ne varki bana zarar verecek yumruk atamadı. Eğer rakibine vuramayacaksan ringe çıkmayacaksın. Ben de kendimi unvan için bundan sonra daha iyi hazırlayacağım. Daha eksiklerim var’’ diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz