« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ringde çoştuk

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Avrupa Boks Şampiyonası'nın üçüncü gününde, Yunanlı rakibini 6-3 yenen Nurhan Süleymanoğlu ile İrlandalı'ya diskalifiye ile üstünlük sağlayan Yıldırım Tarhan çeyrek finale adlarını yazdırdı.

33. Avrupa Boks Şampiyonası'nın üçüncü gün öğlen seansında iki galibiyet, bir yenilgi aldık. 63.5 kiloda ringe çıkan Nurhan Süleymanoğlu, Yunanlı Spiridon Leoanidis'i 6-3 yendi. 81 kiloda Yıldırım Tarhan, İrlandalı Sean O'Grady'yi üç ihtarla diskalifiye etti. 71 kiloda Gökhan Kazaz ise, Avrupa Şampiyonu Rus Missin'e 15-1 yenildi.

NURHAN ŞOV

Nurhan, Yunan rakibi karşısında birinci raundu 1-0 önde kapattı. İkinci raundda karşılıklı yumruklarla her iki boksör de birer puan aldı. Üçüncü raundda çok iyi savunma yapıp, kroşelerle rakibini sarsan Nurhan, 4-2 öne geçti. Son raundda da aynı taktiği uygulayan boksörümüz, ringden 6-3 galip ayrıldı. Nurhan, çeyrek finalde Polonyalı Cendrowski ile karşılaşacak.

YILDIRIM GİBİ!

81 kiloda Yıldırım Tarhan, İrlandalı rakibi karşısında maça ismi gibi başladı. İrlandalı çareyi, Yıldırım'a sarılmakta buldu ve hakemden ilk ihtarı aldı. İkinci raundda da aynı hatayı iki kez tekrarlayan İrlandalı'yı Bulgar hakem diskalifiye etti. Yıldırım'ın çeyrek finaldeki rakibi Avrupa Şampiyonu Rus Alex Lebziak.


Bunları da Beğenebilirsiniz