« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ringde ‘Altın’ çağ

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Avrupa Boks Şampiyonası'nda Agasi Agagüloğlu ve Bülent Ulusoy'dan sonra dün finalde Bulgar rakibini eze eze yenen Ramzan Phaliani ülkemize üçüncü altın madalyayı kazandırdı. Şampiyonayı üç altın iki bronz madalya ile tamamlayan Türkiye tarihi bir başarıya imza attı.

Avrupa ringinde ses getirdik. Finlandiya'nın Tampere kentinde yapılan 33. Avrupa Büyükler Boks Şampiyonası'nın son gününde ringe çıkan 57 kilo boksörümüz Ramazan Phaliani, Bulgar rakibini eze eze yenerek ülkemize üçüncü altın madalyayı kazandırdı. Müsabakaya fırtına gibi başlayan ve peş peşe vurduğu yumruklarla ilk raundu 4-1 önde kapayan Phaliani, ikinci raundda rakibine 1 puan verince, durum 4-2 oldu.

Başabaş geçen 3. raund, karşılıklı gelen 1'er puanla 5-3 sonuçlanırken, son raunda hızlı başlayan Georgiev, üst üste iki yumruk vurarak 5-5'lik eşitliği sağladı. Ancak maçı kazanmayı kafasına koyan Ramazan, kaşı açılmasına rağmen sağlı sollu kroşelerle rakibine saydırdı. Üç puan birden alan boksörümüz, ringden 8-5 galip ayrılıp, Türkiye'ye üçüncü altın madalyasını kazandırdı.

26 yaşındaki Ramazan Paliani, 1'i Gürcistan, 2'si de Türkiye adına olmak üzere üst üste 3. Avrupa Şampiyonluğuna ulaştı. Şampiyonada 54 kiloda Agasi Agagüloğlu, 67 kiloda Bülent Ulusoy ve 57 kiloda Ramazan Phaliani ile olmak üzere üç altın, 63.5 kiloda Nurhan Süleymanoğlu ve 60 kiloda Şalvo Phaliani ile de iki bronz madalya kazanan Türkiye, böylece tarihindeki en başarılı sonucu elde etmiş oldu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler