« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Rijkaard zirve yapar

Büyük kulüplerin işinin artık daha zor olduğunu savunan Kral, “Anadolu takımları ligin zirvesinde fırtınalar yaratacak. Ancak G.Saray Rijkaard ile zirveye oturur. Lincoln’ün ayrılması da takımda olumlu bir rüzgar estirecektir” dedi.

Yaşar ANTER / DHA
SON GÜNCELLEME

GALATASARAY’ın eski futbolcusu Hakan Şükür, yeni sezonda ligin çok zorlu geçeceğini, ancak Frank Rijkaard yönetimindeki sarı kırmızılı takımın zirveye oturacağını iddia etti. Eşi Beyda Şükür ve üç çocuğu ile Bodrum’un Göltürkbükü Beldesi’ndeki villasında tatil yapan Kral, DHA’nın futbol ile ilgili sorularını yanıtladı. Ligin artık hiçbir zaman eskisi gibi olmayacağını öne süren Hakan Şükür, “Sivas’ın ardından gelen Anadolu takımları ligin zirvesinde fırtınalar yaratacak. Ligde çok farklı takımlar çok farklı yerlerde olabilir. Sivas herkese büyük bir ivme kazandırdı, herkesin kafasına farklı düşünceler getirdi. Bülent Uygun bunu yarattı ve şimdi her teknik direktörün kafasında ‘ben de yapabilirim’ düşüncesi yerleşti. Bu düşüncenin Türk futboluna çok şey katacağına inanıyorum” dedi.     

Büyük takımların bu sezon işinin çok zor olduğunu, durumun farkında oldukları için de milyon dolarları bastırıp önemli transferlere imza attıklarını savunan Şükür, “Çünkü takımlar birçok cephede savaş verecekler. Bilhassa Avrupa Lig maçlarında Galatasaray, Fenerbahçe ve Trabzonspor’un önemli başarılar kazanacaklarına inanıyorum. Bu da Türk futbolunun önünü açacak. Geçen sezon çekişmeli olsa da futbol adına çok büyük keyif almadık. Ama bu sene hem çekişme hem keyfi alacağımız maçlar umuyorum” diye konuştu.

Hakan Şükür, Galatasaray’ın Tobol karşısında sıkıntılı durumla düşmesinin doğal olduğunu da belirterek şunları söyledi:

G.Saray çok iyi transferler yaptı

“Bence bu tip sıkıntılar normal karşılanmalı ve takım için karar vermekte acele edilmemeli. Havalar çok sıcak. Sezona erken başlanması bu sıkıntıları getirebilir. Oynadıkları rakip de çok güçlüydü ve onlar sezonu çok önceden açtıkları için Galatasaray’ı zorladılar. Ancak büyük takım olmak böyle bir şey; tecrübe ile turu geçebiliyorsunuz. Galatasaray’ın bundan sonra artarak devam eden bir performans çizgisi yakalayacağına inanıyorum. Rijkaard ve ekibinin en büyük avantajı geçen yılki takımın başarısızlığı ve ligi 5. bitirmeleri. Bu ölçü, bu yıl sporcuların daha farklı bir sorumluluk alacaklarını gösteriyor. Galatasaray bu yıl Rijkaard ile zirveye oturur. Lincoln’ün ayrılması da takımda çok olumlu bir rüzgar estirecektir. Lincoln çok iyi bir futbolcu olmasına karşılık, zaman zaman takımın moralini bozan ve camianın sabrını taşıran tavırları vardı. Ayrıca, Galatasaray’ın bu sezonki transferleri gerçekten yerinde yapılmıştır.”

Geçen sezon Fenerbahçe ve Galatasaray’ın ligin zirvesinden çabuk kopmasından dolayı hakemlerin son haftalarda büyük sıkıntı yaşamadıklarını dile getiren Şükür, “Geçen sezonun ikinci yarısı çok iyiydi. Ama bu sezon hakemlerin işi çok zor olacak. Umarım hakemlerimiz yeni sezonda da bu başarılarını sürdürür. Çünkü iyi maç yönetimi kaliteyi getirir” dedi. 

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler