Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Rijkaard yol ayrımında

Galatasaray Eski Başkanı Faruk Süren, Galatasaray Yönetimi’nin Rijkaard ile yol ayrımına geldiğini ve Fatih Terim’in Galatasaray’ın başına geçmesi gerektiğini söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Radyospor’da Aydın Cingöz ile Haber Aktif Programı’na katılan Süren, Mehmet Topal transferi nedeniyle Galatasaray’ın önemli bir maddikazanç sağladığını söyledi. Süren, “Mehmet Topal önemli bir kulübe gitti. Zorla bir futbolcuyu tutarak verim almanız mümkün değil. Mehmet Topal’ın  başarılı olacğına inanıyorum. Önemli bir rakama Valencia’ya gitti” dedi.

 RİJKAARD GİTMELİ TERİM GELMELİ

Galatasaray Teknik Direktörü Frank Rijkaard’ın “Takım kaletisiz” şeklindeki değerlendirmesinin talihsiz olduğunu söyleyen Süren, Rijkaard’ın başarısızlyığı örtmeye çalıştığını ifade etti. Süren, “ Görevde olsaydım Fatih Terim’i takımın başına getirmeyi isterdim. Yönetim, Terim ismini düşünür ya da düşünmez. Fatih Terim kabul eder mi bilmem ama bu şartlarda Terim’i düşünürdüm. Rijkaard’ın “kalitemiz düşük” diye yahptığı açıklama çok yanlış ve talihsiz. Yönetimin bu talihsiz açıklama yapan teknik adamla devam edip etmeme konusundaki politikasını belirlemeli. Rijkaard bu açıklamasındaki amaç başarısızlığı futbolculara yüklüyor” diye konuştu.

YÖNETİM YOL AYRIMINA GELDİ

Galatasaray Yönetimi’nin teknik adam konusundaki politikasını hemen belirlemeli diyen Süren, sözlerine şyöle devam etti: “Bu açıklamadan sonra futbolcular Rijkaard’a güver mi bu çok ciddi bir soru işareti.  Bana göre bu açıklamadan sonra Galatasaray Yönetimi,  Rijkaard ile yol ayrımına geldi. Galatasaray takımı kötü bir takım değil. Başarılı ve iyi futbolcular alında ama Galmatasaray takım olamadı.  Zaten bu tür talihsiz ifadelerin arkasından başarısızlığı gelmesi çok doğal.”


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler