Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Rijkaard: Uyanmamız lazımdı

Galatasaray Teknik Direktörü Frank Rijkaard ise bu galibiyetin kendileri için önemli bir kazanım olduğunu bildirdi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Diyarbakırspor'un maçta çok iyi bir oyun sergilediğini belirten Rijkaard, şöyle konuştu:

"Diyarbakırspor öne geçti. Bizim uyanmamız ve yeniden oyuna dönmemiz gerekiyordu. Maçın ilk 25 dakikasından sonra rakipte yorgunluklar başladı ve biz geçen her dakika büyüdük oyunun kontrolünü elimize geçirdik, sonuçta da galip geldik.

İkinci yarı için takımımı kutlamak istiyorum. 10 kişi kaldıktan sonra daha fazla koştuk. Bu tür galibiyetler şampiyonluk yolunda çok önemlidir. Galip geldiğimiz için mutluyum. İçeride ve dışarıda oynadığınız maçlar farklı olabiliyor. Özellikle bugün alınan galibiyet çok önemli. Şampiyonluk yolunda ilerliyoruz. Bizim için zor bir maç oldu ve rakibimizden daha fazla gol pozisyonu bulduk, bunları da değerlendirdik. Diyarbakırspor'un oyun anlayışı çok farklı, 5'li savunmayla oynuyorlar. Bu yüzden de maç zordu.

Taraftarlar Diyarbakırspor'u çok iyi destekledi. Dün gece odamdayken kimi taraftarların takım lehine şarkı söylemesi çok güzeldi. Taraftarlara zevk verdiğimizi düşünüyorum. Bu maçı oynadığımızdan dolayı çok mutluyum. Umarım bu kent gittikçe güzelleşecek diğer kentler gibi."


Bunları da Beğenebilirsiniz