Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Rijkaard: Muhteşem oynadık

Galatasaray Teknik Direktörü Frank Rijkaard, Trabzonspor karşısında iyi bir maç çıkardıklarını ifade ederek, “Önemli bir galibiyet, çünkü kupanın ilk maçıydı. O yüzden muhteşem oynayan takımımı kutluyorum” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Maçta değişik bir sistem ile oynamak zorunda kaldıklarını vurgulayan Rijkaard, “Sistemimi değiştirmek biraz zorunluluk oldu. Bazı futbolcularımız bizimle değildi. O yüzden elimizdeki kadroya göre oynadık” diye konuştu.

Rijkaard, yabancı oyunculara izin vermeleri konusuna da “Bütün yabancı oyuncular izinle gitti. Keita ve Nonda sakattı. Kewell'ın ülkesine gitmesi tıbbi bir izindi, her yıl bu dönemde yaptırdığı bir tedavi vardı. Elano ve Leo Franco burada olsalardı da oynamayacaktı. Ayhan'ın, Aykut'un nasıl performans gösterdiğini merak ediyordum' diyerek açıklık getirdi.

Transfer konusundaki sorulara ise Hollandalı teknik adam, “Yöneticilerimizle bu konuyu görüştük” karşılığını verdi.

Rijkaard, takımda birinci kaleci olarak Leo Franco'yu gösterirken, Aykut'un formunun sevindirici olduğunu söyledi. “Ben de Arda gibi 10 oyuncunun İngiltere Premier Ligi'nde oynayabileceğini düşünüyorum” diyen Rijkaard, Linderoth'un takımda kalıp kalmayacağı yolundaki bir soruyu ise “Bu tip konuları yönetimimizde konuşuyoruz. Bekleyip görmemiz lazım” diye yanıtladı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler