« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Rijkaard’la çok gol atarız

G.Saraylı Servet, teknik direktörleri Rijkaard’ın oynattığı hücum ağırlıklı sistemin kendilerine çok uygun olduğunu söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Topu oyuna sokma konusunda kendisini Terry ve Ferdinand ile kıyaslayan tecrübeli futbolcu, “Onlar bizden daha iyi topu oyuna sokuyorlar?” dedi.

G.SARAY’ın deneyimli savunma oyuncusu Servet Çetin, teknik direktörleri Frank Rijkaard’ın uygulamaya çalıştığı hücum ağırlıklı sistemin kendilerine çok uygun olduğunu söyledi.

Servet, Radyospor’a verdiği röportajda, Rijkaard’ın sisteminde geçmişe oranla daha çok gol pozisyonu bulduklarını vurgulayarak, “Teknik direktörümüzün farklı bir sistemi var. Bence bize uygun bir sistem. Hücuma yönelik futbol oynuyoruz. Tabii bu sistemde farklı galibiyetler elde edebiliriz ama gol de yiyebiliriz” dedi. Savunma oyuncularının artık hücuma daha sık çıktığını vurgulayan sarı kırmızılı futbolcu, “Rijkaard, her antrenman sonunda ölü top çalışması yaptırıyor. Dikkat ederseniz hemen hemen her maçta ölü toptan bir golümüz var. Bu sezon bence takım olarak ölü toplardan çok gol bulacağız” diye konuştu.
Topu oyuna sokma konusunda kendisini ve Galatasaray’ın diğer defans oyuncularını John Terry ve Rio Ferdinand’la kıyaslayan Servet, şu yorumu yaptı:
“Türkiye’de savunma oyuncuları çok eleştiriliyor. Çok iyi oynasak da eleştirileceğimizi biliyoruz. Biz alıştık bunlara. Takımımızdaki defans oyuncularının topu oyuna iyi sokamadığı iddia ediliyor. Bugün en iyi defans oyuncuları olarak John Terry, Ferdinand gösteriliyor. Onlar bizden daha mı iyi topu oyuna sokuyorlar? Sadece bizim ülkemizde böyle eleştiriler yapılıyor. En iyi olarak gösterilen futbolcuların bizler kadar hücuma katkı sağladığını düşünmüyorum.”

Servet, sezonun henüz başında olmamız nedeniyle şampiyonluk yarışında kimin önde olduğunu söylemek için erken olduğunu kaydederek, Galatasaray’da yıldız futbolcu sayısının çok olmasının bir sorun teşkil edeceğini sanmadığını söyledi. “Rijkaard zaten takımdaki herkese görev veriyor. Dolayısıyla olası sorunlar kolayca çözebilecektir” diyen Servet, Fransa’nın Marsilya takımına transferinin gerçekleşmemesine üzülmediğini sözlerine ekledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler