« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Rijkaard kariyerimle oynadı

İspanya’da başarısız olmadığını belirten Beşiktaş’ın tecrübeli file bekçisi, “Rijkaard’a kırgınım. Onun yüzünden Barca’dan ayrıldım. G.Saray derbisinde de yanına gidip onunla konuşmadım” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

SON haftalarda kalesinde adeta devleşen ve Beşiktaş’ın başarılarında başrolü oynayan Rüştü Reçber, Galatasaray Teknik Direktörü Frank Rijkaard’ın, kariyeriyle oynadığını söyledi.
Radyospor’a çarpıcı açıklamalarda bulunan tecrübeli file bekçisi,  “Barcelona’ya gitmeden önce Manchester United ve Arsenal ile anlaşmıştım. Ama ben Barcelona taraftarı olduğum için Barça’ya gittim. Orada başarısız olmadım, Önemli olan Rijkaard’ın bana bakış açısıydı. Onun yüzünden Barcelona’dan ayrıldım. Orada kalabilirdim de ama ben oturarak para kazanmayı istemedim. Gittiğim için de pişmanlık duymadım” dedi.
Rijkaard’a kırgın mısın? sorusunu ise Rüştü, “Kırgın değilim desem yalan olur. Galatasaray’la oynanan derbi maçta da gidip onunla konuşmadım. Çünkü benim kariyerimle oynayan birisiyle gidip sahte duygularla konuşmam doğru olmaz. Ancak, başarılı olmasını isterim. Kendisinin başarısı demek Galatasaray’ın başarısı demek. Galatasaray’ın başarısı demek Türk futbolunun başarısı demek” cevabını verdi.
Manchester United zaferine de değinen Rüştü, şunları söyledi:
Ertem maçı yaşıyor
· Tarih M.United: 0-Beşiktaş: 1 yazacak. İleride Beşiktaş’ta kimlerin olacağı da, Manchester United’ın kadrosunda da kimlerin olduğu unutulacaktır, ama o skor ilerleyen yıllarda her zaman herkesin karşısına çıkacaktır.
· Son günlerde hep maçı anlatan Ertem Şener’in “Ellerini, her yerini öpüyorum Rüştü” yorumları konuşuldu. Ertem arkadaşımız maçı anlatırken yaşayarak anlatan birisi. Dolayısıyla o maç esnasında o maçın getirmiş olduğu heyecandan dolayı kurmuş olduğu cümleler. Aslında pek rahatsız edici şeyler değil. İçtenlikle söylediğine inanıyorum.
· Hocamız, “Bu sene de şampiyon olacağız” derken, kendisine yılların vermiş olduğu bir birikimden dolayı bunu güvenerek söylüyor. İnşallah hocamızın dediği de çıkar ve yine şampiyon oluruz.
· Kasımpaşa maçında Volkan hatalı bir gol yedi. Bu herkesin başına gelebilecek şeylerden biri. İnsanları bir maçtaki yediği golle tartmak doğru değil.


Bunları da Beğenebilirsiniz