« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Rijkaard iki yeni isim daha istedi

G.Saray’ın Hollandalı hocası savunma ve orta sahaya takviye talebinde bulundu, “En geç 30 Ağustos’a kadar yeni transferleri kadroda görmeliyim” dedi.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME

TRANSFERİN hızlı takımı Galatasaray gözünü yeni yıldızlara çevirdi. Kamp çalışmalarını Bochum’da sürdüren sarı kırmızılılar yoğun bir tempo içinde yeni sezona bilenirken, teknik direktör Frank Rijkaard ve yöneticiler de bundan sonra transferde belirleyecekleri stratejiyi masaya yatırdılar. Temaslarda bulunduğu İsviçre’den önceki gün dönen futbol şube sorumlusu Haldun Üstünel ile Teknik Direktör Frank Rijkaard transfer zirvesi yaptı.

Bazı isimler var

Üstünel, “Hocamız takıma kısa sürede alıştı. Eksik yerleri belirledi ve onun isteği doğrultusunda transfer çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Takım hakkındaki fikirlerini aldım. Ona bazı gelişmelerle ilgili bilgiler verdim. En son Keita’yı renklerimize bağladık. Ancak, transfer defterini henüz kapatmadık. Hocamız, iki oyuncu daha istiyor. Birini  büyük ihtimalle savunmaya, diğerini de orta sahaya yapacağız. Kafamızda bazı isimler var. Şartları değerlendirip kısa sürede bu işleri bitirmek istiyoruz” diye konuştu.

Hollandalı teknik adamın, UEFA Avrupa Ligi ön elemesinde oynayacakları Tobol maçı öncesi mevcut kadronun yeterli olacağını söylediği, ancak 30 Ağustos’a kadar en az iki futbolcuyu istediği öğrenildi.

Balta korkuttu

Bu arada Galatasaray bir günlük iznin ardından dünü çift idmanla geçirdi. Kewell, takımdan ayrı düz koşu yaparken, Servet ile Nonda sağlık kontrolünden geçti. Fizik kondisyon ağırlığı çalışmasında ise ayağını yere ters basan Hakan Balta, çalışmayı tamamlayamadı. Milli oyuncunun sol ayak üst adalesinde zorlanma olduğu tespit edildi. Rijkaard ise futbolcuları fizik kondisyon antrenmanı yaparken ayağına aldığı topu saha kenarında bulunan Futbol AŞ Genel Müdürü Adnan Sezgin’e atarak onunla karşılıklı kısa süre paslaştı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler