Spor Rijkaard: Hayal kırıklığı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Rijkaard: Hayal kırıklığı

Galatasaray Teknik Direktörü Frank Rijkaard, Manisaspor karşısında aldıkları beraberlikle hayal kırıklığı yaşadıklarını söyledi.

Rijkaard, maçtan sonra düzenlediği basın toplantısında, maçta çok fazla şey yapmak istediklerini belirterek, "Bizim için hayal kırıklığı yaratan bir sonuçtu. Taraftarımız önünde böyle sonuç aldığımız için üzgünüz. Ayağımıza çok önemli bir fırsat gelmişti. İyi oynamadığımızın, daha önceki performansımızı göstermediğimizin hepimiz farkındayız" dedi.

Milli takım aralarının takımı etkilediğini kabul eden Hollandalı çalıştırıcı, "Birçok oyuncu milli takıma gidiyor ve beraber çalışamıyoruz. Bugün biraz da gergindik, üzerimizde baskı vardı. Oyuncularım bir an önce kazanmak istediler. Normalde ev sahibi olduğumuz maçlarda oyunu kontrol ediyoruz, bugün bu gerginlikten dolayı yapamadık. Ancak, daha çok maç var, şansımızı yitirmiş değiliz" şeklinde konuştu.

Rijkaard, Keita'yı milli takımdan geç döndüğü için maça başlarken yanında oturtmak zorunda kaldığını anlatırken, Elano hakkındaki bir soruyu da "Elano birçok pozisyonda oynayabilen bir oyuncu. Bugün Arda'nın olmayışı nedeniyle sağ kanatta oynattık. Ama ne yazık ki maçın genelinde iyi performans gösteremedik. Tam anlamıyla bir sağ açık diyemeyiz" ifadesini kullandı.

Maçtan sonra hakemin yanına gitmek istediğini çünkü 3 oyuncusunun o anda hakeme itirazını engellemeyi düşündüğünü kaydeden Rijkaard, "Sarı kart görmelerini istemedim. Maçta saatlerce hakem kararları hakkında konuşabiliriz. Ancak aldığımız sonucu hakeme bağlamamak lazım, dürüstçe konuşmak gerekirse bugün iyi oynamadık" dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle