« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Riekerink: 'Orta sahamız yok'

Süper Lig'de Antalyaspor karşısında alınan 4-2'lik mağlubiyetin ardından açıklamalarda bulunan Galatasaray Teknik Direktörü Jan Olde Riekerink, Antalya'ya kazanmak için geldiklerini belirterek, 4-2'lik skorun kendileri açısından çok üzücü olduğunu söyledi. 

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Maçın genelinde iyi oynadıkları dönemler olduğunu dile getiren Riekerink, ilk yarıda orta sahanın kontrolünü kaybettiklerini belirtti. Riekerink, iki yarının sonunda ve devre arasında oyun şekillerini düzeltmeye çalıştıklarını ifade ederek, "İkinci yarıya iyi başladık. Ardından rakibin gelen ikinci golü geldi. İyi oynadığımızı düşünüyorum ve onun sonucunda 2-2 oldu. İkinci golden sonra geriye çekildik. Aslında maçı kontrol ediyorduk ama takımda öne gitme ile ilgili korku oldu. Goller bu maçın kaderini belirledi." değerlendirmesinde bulundu. 

Normalde hakemlerle ilgili konuşmadığını ve şikayeti sevmediğinin altını çizen Riekerink, şunları kaydetti: 

"Kalenin yanında duran çizgi hakeminin görevi nedir? Orta hakeme yardım etmektir. Eğer topa elle dokunulmuşsa o anda söylenilmesi gerekir. Çizgi hakeminin görevinin bu olması gerekir. Bu tip şikayetlerde bulunmayı ve bahaneleri sevmiyorum. Hakemlerle ilgili şikayeti sevmiyorum. Takımımıza odaklanmalıyız.

Fenerbahçe karşısında attığımız gol ofsayt gerekçesiyle verilmedi. Hala tartışılabilir. Antalya'nın ilk golünün de o şekilde olduğunu duydum. Fenerbahçe'ye attığımız gol iptal edildi. Diğer taraftan Antalya'nın bize attığı gol verildi. Antalya'nın ikinci golü kesinlikle el. İkinci yarının başında Yasin'in pozisyonu penaltı olabilirdi. Bu tür kararlar bizim lehimize olan kararlar değil. Önümüzde maçlar var, bazı hakem kararları bizim lehimize de verilir." 

"DONK ASLINDA ORTA SAHA OYUNCUSU DEĞİL" 
Gazetecilerin, karşılaşmada kırmızı kart görerek, takımını 10 kişi bırakan Ryan Donk ile ilgili ceza düşünüp düşünmedikleri sorusu üzerine Riekerink, Donk'un ilk yarıda iyi bir futbol ortaya koyduğunu belirtti. 

Riekerink, Donk'un aslında orta saha oyuncusu olmadığını ve maçta da uzun topları kaybettiğini anlatarak, "Fiziksel olarak, defansif anlamda güç kattı. Kırmızı kart gördü. Onun yerine çözüm bulmamız gerekiyordu. Orda 4-4-1 formasyonuna gittik. Olcan, eskiden 10 numara pozisyonunda oynamış bir futbolcu. Donk çıkınca orta sahada güç kaybı oldu. Olcan ve Emre'yi ortaya aldım. Değişikliği yapamadan 3'üncü golü yedik. Risk almamız gerekirdi. Donk'un pozisyonunu ise tekrardan seyretmem gerekiyor." ifadelerini kullandı. 

"DAHA AGRESİF OLABİLİRDİK" 
Galatasaray'ın çok gol yemesi sorunu ile ilgili düşüncelerinin sorulması üzerine Riekerink, çok fazla söylenecek bir şeyin olmadığını ifade etti. Yenilen gollerde sadece defans ve orta sahayı suçlamanın doğru olmadığını savunan Riekerink, "Aynı karşılığı rakibe veremedik. Defans hücumdan başlar. Daha agresif olabilirdik. Kadro yapımızda tam orta saha anlamında bir arkadaşımız yok. Donk yüzde 100 libero değil, Bilal de yaratıcı ön libero değil. Elimizden gelenin en iyisini sahada yapmaya çalıştık. Eleştiri yaparken bunları göz önünde bulundurmak gerekir." diyerek sözlerini tamamladı. 


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler